Więc chcesz przejść na platynę tak jak Kylie Jenner, Gwen Stefani albo Lady Gaga? Tak, ten kolor jest magiczny, ale też mega trudny do osiągnięcia, a potem utrzymania efektu śnieżnobiałych włosów. Niezależnie od tego jaki jest Twój naturalny odcień włosów, jest to możliwe do osiągnięcia. Ale jest kilka ważnych rzeczy, o których musisz wiedzieć zanim usiądziesz na fotel fryzjerski.

No właśnie, taka koloryzacja wymaga oddania się w ręce profesjonalisty. Istnieje wiele zabiegów, które możemy przeprowadzić w domu, ale jeśli chcesz mieć białe włosy, lepiej nie próbuj eksperymentować z utleniaczem.

Za każdym razem gdy malujesz, a tym bardziej rozjaśniasz włosy, mocno je osłabiasz. Po takim zabiegu mogą być przesuszone i podatne na uszkodzenia, dlatego od razu poproś swojego fryzjera o solidną dawkę olaplexu, a w domu wyposaż się w kosmetyki mocno nawilżające i odbudowujące strukturę włosa.

ZOBACZ TEŻ: FARBUJESZ WŁOSY? UPEWNIJ SIĘ, CZY NIE POPEŁNIASZ TYCH BŁĘDÓW!

Prawdopodobnie będziesz musiała spędzić w salonie pół dnia, by osiągnąć efekt platyny. Tym bardziej jeśli Twój kolor bazowy jest naprawdę ciemny. Twój fryzjer będzie naprzemiennie nakładał farbę i toner, ale to wcale nie oznacza, że wszystko zakończy się na jednej wizycie. Szansa na wyjście z salonu z efektem śnieżnobiałych włosów mają te kobiety, które już są blondynkami, tylko nie aż tak jasnymi. Dla brunetek może to trochę przeciągnąć się w czasie zanim uzyskają doskonały odcień platyny. Być może przez kilka tygodni będziesz musiała przemęczyć się z lekko rudawymi pasmami, by Twoje włosy miały czas na regenerację przed ponownym rozjaśnieniem.

Kiedy już osiągniesz upragniony efekt możesz mieć wrażenie, że włosy są nieco inne w dotyku. To prawda, ich struktura może się zmienić. Czasem kręcone pasma stają się prostsze ponieważ tracą elastyczność i są trochę przesuszone. Z drugiej strony proste włosy mogą wydawać się bardziej puszyste, a to dlatego, że łuski włosów są lekko otwarte. Te zmiany nie zdarzą się też z dnia na dzień, możesz powoli zauważać to podczas ich stylizacji.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ ZATRZYMAĆ MROŹNY ODCIEŃ BLONDU NA DŁUŻEJ? SPRAWDŹ JAK TO ZROBIĆ!

Jeśli jesteś typem osoby, która rano wybiera dłuższe drzemki zamiast godzinnego stania przed lustrem to ten kolor na pewno to zmieni. Spodziewaj się dodania przynajmniej 20 minut do codziennej rutyny. A Twoje włosy będą wymagać też dodania kilku nowych kosmetyków, np. fioletowego szamponu, który przedłuży śnieżnobiały odcień i pomoże uniknąć żółtych pasm.

Decydując się na platynę, będziesz też częściej odwiedzać swojego fryzjera. Aby utrzymać biały odcień bez żółto-pomarańczowych akcentów, musisz umawiać się na wizytę co najmniej co 4-6 tygodni. Jeśli naprawdę chcesz efektu takiego jak u Lady Gagi.

Ale pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje samopoczucie. Platyna to dość duże zobowiązanie, ale przecież włosy odrastają. Można je farbować, wiązać w kucyk, ścinać i znowu farbować – ważne, żebyś odnalazła swój odcień i dobrze się w nim czuła.