Znasz ten problem, gdy po czasochłonnej stylizacji włosów, objętość zanika już w po kilku godzinach, a zamiast bujnych fal, Twoje pasma płasko opadają na ramiona? Poznaj kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoje włosy nabiorą lekkości, odbiją się od nasady i zaczną żyć pełnią życia.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Jeśli chodzi o walkę z wiotkimi i cienkimi włosami, kluczowa jest wybrana przez Ciebie fryzura. Oczywiście zasada jest tu dosyć prosta – im dłuższe są Twoje pasma, tym trudniej będzie Ci uzyskać pożądaną objętość. Wybór krótkiej fryzury (najlepiej  do ramion lub krótszej) znacznie zmniejsza ten problem, ponieważ włosy są lżejsze i bardziej podatne na stylizację. Równo przycięty bob odchodzi w zapomnienie, a w jego miejscu pojawiają się fryzury oparte na warstwach.

„Ośmiornica” to najpopularniejsze cięcie w 2022 roku

Cieniowane włosy pomogą ożywić Twój styl. Nawet jeśli masz już krótsze włosy, zabawa z pasmami o różnej długości pomoże stworzyć iluzję pełniejszej fryzury i efektu bujnych, lekkich pasm, które wyglądają na grubsze.

Jednym z powszechnych błędów, który popełnia wiele osób, próbujących walczyć z cienkimi pasmami, jest używanie zbyt wielu kosmetyków do stylizacji. Chociaż kuszące jest nakładanie dużej ilości pianki i lakieru do włosów, aby zwiększyć objętość, po pewnym czasie nagromadzenie produktu po prostu jeszcze bardziej obciąży twoje włosy.

Jeśli masz cienkie pasma z tendencją do szybkiego przetłuszczania się skóry głowy, unikaj stosowania gęstych masek i olejków. Te formuły często mogą zanadto obciążać delikatne pasma i sprawiać, że szybko stają się przyklapnięte. Nie oznacza to jednak, że nie powinnaś w ogóle nie stosować kosmetyków kondycjonujących. Sprytnym sposobem jest nałożenie odżywki do włosów przed umyciem ich szamponem. W ten sposób odżywisz pasma, a jednocześnie ich nie obciążysz.

Masaż skóry głowy nie tylko pomaga uwolnić się od stresu, ale także jest świetnym sposobem na pobudzenie wzrostu włosów. Wszystko, co musisz zrobić, to delikatnie masować włosy opuszkami palców. Rozpocznij masaż od czoła i powoli kieruj się w stronę karku. Możesz także zacząć przygodę ze stosowaniem peelingów do skóry głowy. To świetny sposób na to, by oczyścić skórę głowy i upewnić się, że nie ma na niej resztek produktów do stylizacji. Dzięki temu Twoje pasma będą bardziej uniesione od nasady i zyskają dodatkową objętość.