Olejowanie włosów to zabieg kondycjonujący, który poprawia wygląd pasm. Nabłyszcza, wygładza i regeneruje. Jeśli do tej pory stosowałaś tę technikę wsmarowując w kosmyki olejek prosto z buteleczki – sprawdź jak działa ta technika, kiedy lekko podgrzejesz mieszankę. Olejowanie włosów na ciepło da Ci jeszcze lepsze efekty!

Farbowanie włosów, stosowanie urządzeń do stylizacji, zanieczyszczenia powietrza i spadek temperatur – wszystkie te czynniki mają wpływ na osłabienie kondycji włosów. Pasma stają się matowe, tracą elastyczność i cenne nawilżenie. Dodatkowo końcówki stają się przesuszone i łamliwe. Włosy w okresie zimowym potrzebują dodatkowej dawki odżywienia. A żaden zabieg nie poradzi sobie z tym lepiej niż olejowanie.

Masaż gorącymi olejkami możesz nakładać nie tylko na kosmyki, ale również skórę głowy. W ten sposób poprawisz krążenie krwi i wzmocnisz cebulki włosów. To zabieg, który sprawdza się także dla posiadaczek suchych i łamliwych pasm. Ciepło pomaga rozchylić łuski włosa, a to ułatwia wnikanie w ich strukturę składników aktywnych. Olejowanie włosów na ciepło sprawia, że są one miękkie, sprężyste i pełne blasku.

Olejowanie włosów na ciepło – jak przeprowadzić zabieg

Najważniejszą kwestią jest podgrzanie olejku przed rozpoczęciem zabiegu. Możemy nałożyć go na suche pasma lub zastosować go po umyciu włosów na wilgotne kosmyki. Pamiętajmy, aby aplikować substancję również na skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż.

S.O.S. dla włosów wysokoporowatych. Uratuj włosy, stosując te proste zasady!

Podgrzanie olejku sprawia, że działa on intensywniej oraz daje lepsze efekty, ponieważ substancje odżywcze wnikają głębiej w strukturę włosa. Ciepłe cząsteczki olejku pracują intensywniej, dzięki czemu odżywiają i regenerują cebulki włosów, zapobiegają ich wypadaniu i łamliwości.

Olejek najlepiej podgrzać w kąpieli wodnej. Nalej wystarczającą ilość do niewielkiej miseczki i włóż ją do garnka z ciepłą wodą. Temperatura wody powinna wynosić od 40 do 55 stopni Celsjusza. Olejek dosyć szybko się ogrzeje, dlatego nie trzymaj go w kąpieli dłużej niż kilka minut.