Łopian to jedna z roślin, której wpływ na kondycję włosów jest nieoceniony. Chociaż to dosyć popularne ziele, to zazwyczaj traktuje się je jako chwast. Wpływa na to miejsce występowania. Łopian zazwyczaj wyrasta na łąkach, brzegach wód i zaroślach. Tymczasem jego właściwości są bardzo pomocne w kontekście pielęgnacji włosów.

Zamień olejki na miód. Ta metoda doda włosom blasku i mocno je odżywi. Sprawdź czym jest miodowanie włosów

Łopian w pielęgnacji włosów

Łopian zawiera w sobie wiele drogocennych substancji – olejek eteryczny, garbniki i kwasy organiczne. Ponadto jest też bogatym źródłem witaminy C, siarki oraz inuliny. Wszystkie te składniki są pomocne w leczeniu łupieżu, zahamowaniu procesu wypadania włosów i wzmocnieniu osłabionych, suchych pasm.

Właściwości kojące łopianu sprawiają, że można wykorzystać go również jako kuracja na swędzącą skórę głowy i stany zapalne.

Zastosowań ziołowych zabiegów z użyciem łopianu jest wiele. Możemy wykorzystać go do przygotowania wcierki, płukanki lub olejowania.

Ten popularny zabieg sprawi, że Twoje włosy będą przepiękne!

Olejowanie włosów łopianem

To prosty zabieg, który możemy przeprowadzić w domu. Wystarczy wsmarować kilka kropel łopianu w skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż. Następnie przechodzimy do olejowania włosów – nakładamy olejek z łopianu na podzielone pasma włosów. Rozprowadzamy go równomiernie na całej ich długości. Na koniec zawijamy włosy w wysoki koczek i przykrywamy ręcznikiem. Po upływie około dwóch godzin spłukujemy całość letnią wodą i myjemy włosy szamponem.

Zabieg możemy wykonywać 1 lub 2 razy w tygodniu. Już po kilku zabiegach można zauważyć wyraźną różnicę. Włosy są lśniące i wyraźnie odżywione. Warto pamiętać o tym, że łopian ma również właściwości lekko przyciemniające włosy, dlatego olejowanie włosów łopianem nie jest polecane dla jasnych blondynek.