Stosowanie olejków jako środka do pielęgnacji włosów może przynieść wiele korzyści. Od szybkiego nawilżenia i nabłyszczenia pasm aż po zahamowanie problemu z ich nadmiernym wypadaniem. Olejki działają także kojąco na skórę głowy. Wiele z nich wykazuje działanie antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. A jakie właściwości ma olejek z czarnuszki? Jak włączyć go do codziennej pielęgnacji oraz jakich efektów można się spodziewać?

Olejowanie twarzy – co musisz wiedzieć, zanim sięgniesz po olejek. Jaki rodzaj wybrać i jak włączyć go do pielęgnacji

Olejek z czarnuszki – działanie na włosy  

Olejek z czarnuszki zawiera tymochinon – silny przeciwutleniacz, który pomaga neutralizować wolne rodniki, które działają niekorzystanie na stan włosów oraz skóry. Dodatkowo to naturalny środek, który pomaga wygładzić strukturę pasm i dodać im blasku. Stosowanie olejku wspiera naturalny proces wzrostu włosów.

Dzięki temu, że olejek z czarnuszki ma lżejszą konsystencję niż na przykład olej kokosowy można stosować go na każdy rodzaj włosów. Można także przyjmować go doustnie w postaci tabletek, ale również w oleju tłoczonym na zimno lub stosować w produktach do pielęgnacji włosów, takich jak szampony, odżywki i produkty do stylizacji. Najprostszym sposobem jego bezpośredniego zastosowania jest rozsmarowanie kilku kropel w dłoniach a następnie nałożenia go na całą długość pasm. A jeśli zależy Ci na nawilżeniu i ukojeniu skóry głowy oraz przyspieszeniu wzrostu włosów – zastosuj go na skalp i wykonaj delikatny, relaksujący masaż.

Możesz także sięgnąć po szampon zawierający olej z nasion czarnuszki, aby wspomóc wzrost włosów. Na początku stosuj go raz lub dwa razy w tygodniu, by sprawdzić jego działanie. Pamiętaj również o tym, aby wprowadzać do swojej rutyny tylko jeden nowy produkt na raz. Dzięki temu możesz dokładnie określić jego skuteczność, a także sprawdzić czy nie wywołuje on żadnych nadwrażliwości ani reakcji alergicznych.