Olejek jojoba to jeden z najczęściej stosowanych olejów w pielęgnacji skóry i włosów. Od dawna jest używany do odżywienia i wzmocnienia pasm oraz ukojenia skóry głowy. Jego działanie wspomaga także wzrostu włosów.

Sezonowe wypadanie włosów. Co warto o nim wiedzieć, aby nie panikować?

Konsystencja olejku jojoba jest podobna do sebum, czyli oleju naturalnie wytwarzanego przez ludzki organizm. Jego woskowa formuła sprawia, że ​​łatwo się wchłania, a także tworzy warstwę ochronną, która pomaga skórze i włosom zachować wilgoć. Ma jasnożółty kolor, lekko orzechowy zapach i długi okres przydatności do spożycia dzięki naturalnym przeciwutleniaczom. Olejek jojoba pochodzi z rośliny jojoba, która naturalnie rośnie w Ameryce Północnej, głównie w południowej Arizonie i Kalifornii, a także w północno-zachodnim Meksyku. Nasiona zawierają mnóstwo witaminy C, miedzi, cynku i witaminy B. Dlatego też roślina ta jest często wykorzystywana do leczenia chorób skóry głowy.

Olejek jojoba na włosy – korzyści ze stosowania

Olejek jojoba zawiera mnóstwo składników odżywczych, w tym miedź, cynk, witaminę E i witaminy z grupy B, które odżywiają włosy.

Naturalne składniki odżywcze i kwasy tłuszczowe zawarte w oleju jojoba pomagają zwalczać łupież. Olejek można stosować jako zabieg na skórę głowy przed szamponem. Można go stosować 2 do 3 razy w tygodniu. Oprócz tego olejek ma działanie mocno nawilżające. Jego woskowa konsystencja tworzy na włosach ochronny film, dzięki czemu pasemka stają się jedwabiście gładkie i miękkie.

Narzekasz na cienkie włosy? Dzięki tym cennym poradom przestaniesz to robić!

Witamina E i inne zawarte w niej związki przeciwutleniające są szczególnie przydatne w przypadku włosów suchych, ponieważ zwalczają stres oksydacyjny spowodowany zanieczyszczeniami środowiska. Dodatkowo olej jojoba jest humektantem, co oznacza, że ​​pomaga przyciągać wodę i utrzymywać odpowiedni stopień  nawilżenia pasm. Już odrobina olejku jojoba nałożona na włosy zapewnia natychmiastowy połysk. Nawilżający wosk zamyka łuski na łodydze włosa, zapewniając gładsze i mniej puszące się włosy.