Większość z nas zapewne ma już wypracowane własne rytuały pielęgnacyjne oraz znalazła odpowiednie kosmetyki, które pomagają zachować pasma w dobrej kondycji. Ale czasami warto dokonać zmiany, by zobaczyć, że efekt może być jeszcze lepszy. Zima to dobry czas na to, by dodać włosom nawilżenia, zapobiec elektryzowaniu i puszeniu oraz wydobyć z nich blask i miękkość. Pomoże w tym olej sojowy do włosów – poznaj jego właściwości i dowiedz się, jak prawidłowo go stosować.

S.O.S. dla włosów wysokoporowatych. Uratuj włosy, stosując te proste zasady!

Olej sojowy do włosów – zalety  

Olej sojowy wykazuje działanie okluzyjne. Oznacza to, że zabezpiecza pasma przed utratą wody, a także chroni je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowo powoduje, że stają się miękkie i są dobrze nawilżone.

Poleca się go posiadaczkom włosów zniszczonych, przesuszonych oraz tych, które niedawno przeszły zabieg mocnego rozjaśnienia. Zaleca się stosowanie go raz na tydzień podczas głębokiego kondycjonowania włosów.

To naturalny składnik, który zawiera w sobie kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. To silnie działający antyoksydant, który pomaga zregenerować suche, zniszczone i matowe włosy.

Olej sojowy do włosów – zastosowanie

Dodanie oleju sojowego do rutynowej pielęgnacji włosów jest stosunkowo proste. Możesz zastosować czysty olej lub poszukać kosmetyków, które posiadają go w swoim składzie.

Jednym ze skutecznych sposobów na regenerację i odżywienie pasm jest olejowanie na gorąco. Rozgrzej 4 łyżki oleju sojowego w kąpieli wodnej (temperatura podgrzania powinna wynosić od 40 do 55 stopni Celsjusza). Następnie nałóż go na włosy – pamiętaj, aby zaaplikować substancję również na skórę głowy i wykonać delikatny, odprężający masaż. Podgrzany olej zadziała intensywniej i wniknie głębiej w strukturę włosa.