Włosy bez odżywki? Są panie, które dzięki niskiej porowatości włosów mogą sobie na to pozwolić, ale w większości przypadków włosy umyte szamponem i niepotraktowane niczym więcej są – delikatnie mówiąc – mniej efektowne. Długowłose w pierwszej kolejności narzekają na poważne kłopoty z rozczesywaniem, później z układaniem. Fakt, chciałoby się wskoczyć pod prysznic, umyć włosy i nie musieć czekać ani minuty z ponowną aplikacją czegokolwiek. Więc może warto nałożyć odżywkę przed kąpielą? Hmm?

Philip Kigsley, trycholog (czyli lekarz specjalizujący się w leczeniu schorzeń skóry głowy) powiedział w rozmowie z portalem Rerinery29, że stosując odżywkę PRZED myciem włosów możesz je skuteczniej nawilżyć!


– Ludzie za bardzo polegają na tym, co nakładają po szamponie. Czasem to nie wystarcza dla nawilżenia.

Jak zastosować ten trick?

Trzeba włosy lekko zwilżyć, następnie wsmarować maskę bądź odżywkę. 30 minut wystarczy. W tym czasie możesz obejrzeć ulubiony serial lub zająć się czymś innym.

– Głębokie nawilżanie włosa przed prysznicem i myciem szamponem dodaje nawilżenia, ale nie obciąża, dzięki czemu włosy są lżejsze, mają więcej blasku, itp. – przekonuje Kingsley.

Później możesz umyć włosy nawet dwukrotnie, ale polecamy to tylko w wypadku bardzo brudnych włosów. Dla odświeżenia fryzury bez pozbawienia jej całej warstewki ochronnej wystarczy mycie jednorazowe.

Oczywiście doktor Kingsley ma w swej ofercie stosowny preparat, ale zapewnia, że tak naprawdę możesz postąpić według jego raz z każdą standardową odżywką do włosów. Spróbujecie?

Odżywka do włosów PRZED myciem?