Zima to wyjątkowo trudny czas dla naszych włosów. Pierwszy śnieg, mróz, zimno i ogrzewanie w domach nie poprawiają ich kondycji. Zimą nasze włosy stają się matowe, łamliwe i niesforne. Nie tylko wpływają na to niekorzystne warunki pogodowe, ale również dieta uboga w warzywa i owoce, które dostarczają nam niezbędnych witamin i składników mineralnych. Poznaj produkty, które pomogą Ci w pielęgnacji włosów podczas zimowych miesięcy.

#MYCIE

Do mycia używaj łagodnych szamponów dostosowanych do rodzaju włosów oraz skóry głowy. Do włosów przesuszonych wybieraj kosmetyki głęboko nawilżające. Szampony przeznaczone do włosów przetłuszczających się działają mocno przesuszająco, co wpływa na puszenie, elektryzowanie oraz niszczenie ich struktury. Dlatego zimą nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, aby również nie spłukiwać włosów gorącą wodą, która powoduje otwieranie się łusek. Aby uniknąć tego efektu wystarczy umyć włosy w ciepłej wodzie, a następnie spłukać je w chłodnej (nie zimnej!).

ZOBACZ TEŻ: CO EKSPERCI MÓWIĄ NA TEMAT PODWÓJNEGO MYCIA WŁOSÓW POD PRYSZNICEM?

#NAWILŻANIE

Aby wykonać nawilżający zabieg na włosy nie musisz specjalnie wybierać się na wizytę do fryzjera. Intensywnie działający zabieg możesz wykonać sama w warunkach domowych. Włosy możesz nawilżać przed umyciem, po lub przed olejowaniem – najlepiej wybrać odpowiedni dla nas moment. Jeśli twoje włosy wymagają intensywnego nawilżenia wybierz maski do włosów. Sprawdzą się dużo lepiej niż standardowe odżywki do spłukiwania. Podczas nakładania maski co jakiś czas przeczesuj włosy palcami, a pod koniec przeczesz całość delikatnie grzebieniem. Następnie zawiń włosy w ręcznik lub folię, dzięki czemu składniki odżywcze będą mogły wnikać w głębokie warstwy włosa.

#ZADBAJ O KOŃCÓWKI

Zimą nie bój się dodatkowo natłuszczać końcówki. Dzięki temu ograniczysz utratę wody i ochronisz je przed zimnym powietrzem, tarciem o kurtkę czy szalik. Warto w tym celu użyć masek bez spłukiwania, specjalnych preparatów do końcówek lub odrobinę oleju do olejowania. Pamiętaj również o regularnym podcinaniu końcówek. Nawet, jeśli jesteś na etapie zapuszczania włosów, nie lekceważ tego. Regularnie podcinane włosy są lepiej dotlenione, co przekłada się również na ich szybszy wzrost oraz wygląd.

ZOBACZ TEŻ: 10 FRYZUR, KTÓRE NIGDY NIE WYJDĄ Z MODY. WYBIERAJĄ JE NAWET NAJWIĘKSZE GWIAZDY!

#SUSZ WŁOSY NATURALNIE

Suszenie włosów bez używania suszarki byłoby idealnym rozwiązaniem. Jednak nie zawsze mamy na to czas. Susząc suszarką staraj się używać chłodnego nawiewu. Dzięki temu ograniczysz przesuszanie się włosów, otwieranie łusek i elektryzowanie. W okresie zimowym bardzo ważne jest to, aby unikać gorącego strumienia powietrza. Rozgrzany kaloryfer czy ogrzewanie w samochodzie bardzo wysusza powietrze. Jeżeli go nie nawilżamy, narażamy włosy na przesuszenie. Unikajmy przegrzewania mieszkań, ponieważ wychodząc na dwór fundujemy naszym włosom prawdziwy szok termiczny, co odbija się na ich wyglądzie.

Odpowiednia pielęgnacja włosów zimą. Ty też ignorowałaś te zasady?