Prawdopodobnie Ty też masz za sobą ten epizod z dzieciństwa, kiedy wykorzystałaś nieuwagę rodziców i zakradłaś się przed lustro w łazience z nożyczkami. Nierówna długość, powycinana grzywka, która odrastała całe miesiące – aby uniknąć podobnych przygód w dorosłym życiu mamy prostą technikę, dzięki której nie musisz umawiać się na wizytę w salonie fryzjerskim jeśli chcesz tylko lekko odświeżyć końcówki włosów.

Podstawy samodzielnego obcinania włosów

Zanim sięgniemy po nożyce, trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad. Tylko proste strzyżenie jest możliwe do wykonania samodzielnie. Bardzo długie włosy lepiej jest podcinać stopniowo niż od razu szykować się na pixie cut. Kolejna sprawa – włosy najlepiej podciąć kiedy są lekko wilgotne i oczywiście za pomocą profesjonalnych nożyczek. Przydatny będzie też grzebień, którym można będzie precyzyjnie rozczesać włosy oraz butelka z atomizerem wypełniona wodą.

ZOBACZ TEŻ: ISLA FISHER PORZUCIŁA SWOJE PIĘKNE, KASZTANOWE WŁOSY DLA ZUPEŁNIE INNEGO KOLORU

Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji warto jest od czasu do czasu zdecydować się na podcięcie końcówek. W ten sposób unikniemy przesuszonych pasm, a włosy zyskają dodatkową objętość.

podcięcie włosów na prosto

Zbierz wszystkie włosy i zaczesz je gładko w kucyk tuż nad karkiem.

Trzymaj głowę prosto i pamiętaj o tym cały czas podczas ścinania włosów. Kiedy przechylisz głowę w dół cięcie może się nie udać.

Następnie zsuń gumkę do miejsca, do którego chcesz obciąć włosy. Lepiej nie przesadzać z długością. Wystarczy 1 cm, jeśli zależy Ci tylko na wyrównaniu końców. Kiedy poczujesz, że gumka zaczyna się rozluźniać wraz z przesunięciem jej w dół, zawiąż ją mocniej.

Jeśli Twoje włosy są długie i grube wykorzystaj w tym celu dwie gumki – jedną z nich zrób gładkiego kucyka nisko na karku, a drugą zawiąż mniej więcej na środku kucyka i powoli przesuwaj ją do miejsca obcięcia.

Następnie chwyć za nożyczki i zacznij powoli podcinać pasma, które wychodzą poza gumkę (sam ogonek). Ważne jest by cięcie wykonywać prosto. Możesz też wykorzystać maszynkę elektryczną. Zdejmij gumkę, podsusz suszarka, potrząśnij włosami i gotowe!

ZOBACZ TEŻ: BRAK POMYSŁU NA NOWOROCZNE POSTANOWIENIA? ZACZNIJ OD TYCH PROSTYCH KROKÓW

Spróbujecie?