Banalna metoda na samodzielne obcięcie włosów. Zrobisz to tylko w dziesięć minut! Idealny sposób na pozbycie się suchych końcówek.

Ashley Benson znudził się krótki bob. Jej włosy są teraz imponująco długie

Obcięcie włosów w domu

Czasem brakuje nam czasu, aby wybrać się do fryzjera, a czasem na przeszkodzie stają inne wydarzenia, takie jak chociażby koronawirus. Dlatego warto znać prosty sposób na pozbycie się zniszczonych końcówek. Metoda z kucykiem jest prosta, a fryzura wygląda bardzo ładnie!

Obcięcie włosów w domu na mokro czy na sucho?

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były lekko pocieniowane lub masz kręcone włosy, lepiej, jeśli wybierzesz opcję na sucho. Wtedy będziesz mieć większą kontrolę nad ścięciem. Jeśli obcinasz włosy na mokro, po wyschnięciu będą one krótsze, zwłaszcza w przypadku loków. Do ścięcia używaj nożyczek fryzjerskich. Nie używaj zwykłych papierniczych nożyczek, które są o wiele mniej precyzyjne.

Obcięcie włosów w domu: metoda pierwsza

Jeśli zdecydowałaś się ściąć włosy na mokro, umyj włosy tak, jak byś to robiła zawsze. Następnie rozczesz je dokładnie i zbierz w kucyk na czubku głowy. Zwróć uwagę na ten etap: z kitki nie może nic wystawać. Przypilnuj, aby włosy zebrane były nad czołem, na środku linii włosów. Przygotuj drugą gumkę do włosów, którą umieść tuż pod miejscem, w którym chcesz obciąć włosy i zdecydowanym ruchem obetnij je. Zanim rozpuścisz włosy, lekko postrzęp ich końce, to sprawi, że fryzura będzie wyglądała łagodniej. W ten sposób uzyskasz lekko pocieniowany efekt.

Sok z ziemniaka: banalnie prosty przepis na piękne, lśniące i mocne włosy!

Obcięcie włosów w domu: metoda druga

Jeśli chcesz obciąć włosy na prosto, zastosuj inną, równie prostą metodę. Rozczesz włosy i wyprostuj je, w ten sposób będzie Ci o wiele łatwiej wykonać proste cięcie. Z tyłu głowy zrób przedziałek i włosy przerzuć do przodu. Złap za oba pasma i zwiąż je w kucyk pod nosem, następnie przesuń gumkę do miejsca, w którym chcesz ściąć pasma. Obetnij włosy tuż nad gumką i… gotowe!