Stylista peruk może brzmieć trochę dziwne, ale fakty są takie, że ta profesja spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony gwiazd. Coraz więcej znanych kobiet obok specjalistów od układania naturalnych włosów, makijażu, stroju, paznokci, a nawet brwi i rzęs, zatrudnia też stylistę peruk.

Gwiazdy coraz chętniej sięgają po peruki. Skąd ten trend? Scott-Vincent Borba, makijażysta i prawdziwy biznesmen jeśli chodzi o rynek kosmetyczny, tłumaczy to tak:

– Gwiazdy są coraz bardziej zajęte. Gościnne występy, wywiady, promocje produktów, sesje, nagrania, koncerty czy praca na planie filmowym – może się wydawać, że życie gwiazd to sielanka, ale tak naprawdę mają bardzo napięty grafik. Kiedy kilka dni pod rząd trzeba pokazać się publicznie i olśnić zebranych, czasami nie wystarczy makijaż i piękna kreacja. Włosy to jedna z tych rzeczy, które zauważamy u osoby jako pierwsze. I tutaj mamy sedno sprawy.

Niektórzy uważają, że gwiazdom nie wypada być „nudnym” w kwestii fryzury. Peruki dają tutaj ogromną różnorodność bez ryzyka niszczenia włosów farbowaniem i agresywną stylizacją. Wiele piosenkarek i aktorek ma naturalnie słabe włosy, które dodatkowo zostały zniszczone przez lata zabiegów stylizacyjnych. Te panie najczęściej decydują się na peruki. Ładnie wyglądająca peruka to też droga peruka i zarazem taka, która wymaga odpowiedniego utrzymania. Stąd zainteresowanie stylistami peruk – mówi.

Takich specjalistów mają już Beyonce i Jennifer Lopez, które posiadają bardzo pokaźne kolekcje peruk. Czy faktycznie coraz więcej gwiazd będzie sięgało po ten trik?