W ostatnich latach zabiegi SPA coraz częściej zaczęły pojawiać się w naszych domach w różnej postaci – SPA dla dłoni, SPA dla twarzy, SPA dla całego ciała itd. Wynika to głównie z tego, że nie mamy zbyt dużo czasu na odwiedzanie ośrodków. W obecnym momencie, kiedy więcej czasu spędzamy w domu, SPA możemy zapewnić również naszym włosom. Tylko jak odzwierciedlić zabieg salonowy w domowym zaciszu? Tajemnice zabiegu domowej regeneracji zdradza edukatorka marki Olaplex – Justyna Buła

Rytuał regenerujący Olaplex to nie tylko rekonstrukcja włosów, którą można wykonać w salonie. Jest to również gama profesjonalnych produktów przeznaczona do stosowania jako kolejne kroki zabiegu salonowego lub też niezależnie w codziennej pielęgnacji domowej. Opatentowany składnik Olaplexu (pol. Bis-Aminopropyl Diglikol Dimaleinian) to polimer,  który odnajduje zerwane wiązania siarkowodorowe i łączy je w mostki dwusiarczkowe, czyli wiązania pomiędzy proteinami w naszych włosach.

Mostki dwusiarczkowe odpowiadają za wytrzymałość i elastyczność włosów. Uszkadzamy je codziennie,  podczas zabiegów chemicznych, stylizacji przy użyciu wysokiej temperatury czy jako skutek uszkodzeń mechanicznych. Kiedy dochodzi do zerwania wiązania, nie jest to obojętne dla ich kondycji. Włosy zaczynają w większym stopniu chłonąć wodę z otoczenia, co w praktyce oznacza, że zaczynają się puszyć.

Jak olejować włosy? Wykorzystaj sposób na olejowanie według Ajurwedy

Od czego zacząć?

Do przeprowadzenia domowego rytuału potrzebujemy produkty, które stanowią kolejne kroki pielęgnacji po zabiegu salonowym. Wśród tych produktów znajdują się:

 

 

Rekonstrukcja włosów
1

Intensywna kuracja wzmacniająca i chroniąca włosy

OLAPLEX No. 0

119,90 zł/155 ml

Kup teraz

Intensywna kuracja wzmacniająca włosy, która stanowi pierwszy krok w domowej pielęgnacji OLAPLEX. Inspirowana profesjonalnym zabiegiem przygotowuje włosy do głębszej naprawy. Został stworzony jako pierwszy krok dwuczęściowego systemu z No. 3 Hair Perfector, by wzmocnić i odbudować zniszczone włosy. Olaplex No. 0 zawiera najwyższe stężenie opatentowanego składniki ze wszystkich produktów przeznaczonych do użytku domowego.

Zostało udowodnione naukowo, że stosowanie tego Olaplex No. 0 razem z Olaplex No. 3, pozwala na naprawę 68% więcej uszkodzeń, a co za tym idzie otrzymujemy 3x mocniejsze włosy.

Kuracja wzmacniająca do włosów
2

Kuracja wzmacniająca do włosów

OLAPLEX No. 3

89 zł/100 ml

Kup teraz

Umożliwia regenerację i utrzymanie silnych oraz zdrowych włosów. Kuracja ta jest idealna do włosów farbowanych, rozjaśnianych, oraz jeśli często używasz lokówki lub suszysz włosy używając wysokiej temperatury. Efekty widoczne są już po pierwszym użyciu. Może być stosowany samodzielnie.

szampon odbudowujący
3

Szampon odbudowujący

OLAPLEX NO.4

97 zł/250 ml

Kup teraz

Szampon oraz odżywka odbudowują wewnętrzną strukturę włosa oraz podnoszą poziom ich nawilżenia. Ułatwiają stylizację, jednocześnie nadając im lekkości i niesamowitego połysku. Uszkodzone i puszące się włosy stają się silne, odżywione i lśniące.

odbudowująca odżywka
4

Odbudowująca odżywka

OLAPLEX NO.5

97 zł/250 ml

Kup teraz

Szampon oraz odżywka odbudowują wewnętrzną strukturę włosa oraz podnoszą poziom ich nawilżenia. Ułatwiają stylizację, jednocześnie nadając im lekkości i niesamowitego połysku. Uszkodzone i puszące się włosy stają się silne, odżywione i lśniące.

wygładzający krem do stylizacji
5

Wygładzający krem do stylizacji

OLAPLEX NO.6

97 zł/100 ml

Kup teraz

Odbudowujący krem stylizujący bez spłukiwania, który redukuje puszenie, nawilża i chroni włosy każdego typu.

2631
6

Olejek odbudowujący i wygładzający włosy

OLAPLEX No. 7

129 zł/30 ml

Kup teraz

Jest to innowacyjny olejek odbudowujący i wygładzający włosy bez spłukiwania. Zabezpiecza końcówki przed zniszczeniem.

Domowa rekonstrukcja włosów

Na początku włosy należy dokładnie umyć dwa razy szamponem Olaplex No. 4, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń oraz pozostałości produktów do stylizacji. Następnie delikatnie odsącz włosy ręcznikiem, nie trzemy ich, nie zawijamy w turban, ostrożnie pozbywamy się nadmiaru wody, aby nie rozcieńczać produktu (tak również warto postępować zawsze po każdym myciu,  w codziennej pielęgnacji).

Następnie nałóż na włosy kurację Olaplex No. 3 tak jakbyś nakładała odżywkę, dokładnie pasmo po paśmie, skupiając się na partiach włosów, które są najbardziej uszkodzone. Jeżeli jesteś posiadaczką kręconych włosy i chciałabyś odbudować skręt, nałóż kurację Olaplex na włosy, a następnie każde pasmo skręć na palec w „sprężynkę”.

Pozostaw produkt 20-40 minut. Jeżeli masz więcej czasu możesz pozostawić kurację na dłużej dopóki włosy nie wyschną, zerwane wiązania będą dalej naprawiane. Jednak pamiętaj, aby nie zostawiać produktu na całą noc oraz nie kłaść się z nim spać.

Po upływie czasu dokładnie spłucz włosy, jeżeli nie jesteś pewna, że dobrze je wypłukałaś, umyj raz szamponem. Nałóż odżywkę Olaplex No.5 na odciśnięte włosy ręcznikiem i pozostaw na 2-5 min.

Następnie użyj kremu OLAPLEX No. 6 w połączeniu z olejkiem OLAPLEX No.7. Na dłoni wyciśnij krem  wielkości orzecha laskowego i dodaj kilka kropel olejku, połącz w dłoniach i rozprowadź na długościach i końcach. Włosy pozostaw do wyschnięcia lub wysusz suszarką. Możesz stylizować włosy tak jak zawsze.

Jak podtrzymać efekt kuracji?

Odbudowa struktury wewnętrznej włosa ma ogromny wpływ na wygląd włosów. Podtrzymanie efektu wiąże się z regularnym stosowaniem produktów, które je odbudowują. Wszystkie produkty OLAPLEX przeznaczone do domowej pielęgnacji zawierają odpowiednią ilość aktywnego polimeru, który wyszukuje zerwane wiązania. Używając łączoną kurację Olaplex No. 0 i  Olaplex No.3 raz lub kila razy w miesiącu, w zależności od potrzeb włosów oraz szampon No. 4 i odżywkę No.5 codziennie lub co klika myć, dostarczamy aktywnego składnika regularnie. Dla wzmocnienia efektu po każdym myciu użycie kremu wygładzającego No.6 w połączeniu z olejkiem No.7 pomoże utrzymać efekt wzmocnienia.

Taką pielęgnację może wykonać każdy. Produkty Olaplex przeznaczone są do każdego rodzaju włosów, zarówno poddawanym zabiegom chemicznym jak i dla włosów naturalnych. Jednak zasada jest prosta: im więcej uszkodzeń we włosie, tym większy efekt dostrzeżemy stosowaniu pielęgnacji.

Fryzjerka ujawniła swój sposób na mycie włosów. Już nigdy nie zrobisz tego inaczej