W świecie urody funkcjonują pewne złote zasady, których nie zmienią żadne nowo pojawiające się trendy, a jedną z nich jest dobieranie fryzury do kształtu twarzy. Przez wiele lat ta teza rządziła w salonach fryzjerskich, ale okazuje się, że wcale nie musi to być skuteczny sposób na znalezienie fryzury idealnej.

ZOBACZ TEŻ: HIT! BĄBELKOWE WARKOCZE! TA UROCZA FRYZURA ZALEWA INSTAGRAM

I podczas gdy przez wiele lat z tą myślą dobierałyśmy kolejne fryzury, okazuje się, że tak naprawdę to tylko malutka część, którą powinnyśmy brać pod uwagę, gdy chcemy zmienić coś w naszym wyglądzie. Takiego zdania jest Riawna Capri – stylistka fryzur, która współpracuje z takimi gwiazdami jak Ruby Rose i Nina Dobrev.

Kiedy Capri prowadzi kursy szkoleniowe zawsze tłumaczy, że jest to tylko jeden z wielu elementów, które należy brać pod uwagę podczas doboru fryzury dla klientki. Jeśli mówimy o cięciu, należy brać pod uwagę również inne elementy, takie jak: nos, kości policzkowe, usta, szczęka, broda, czoło i wszystkie inne rzeczy . Dodaje jeszcze, że Szczęka i broda tworzą kształt twarzy, ale nie można pomijać innych elementów nawet takich jak gęstość brwi, bo właśnie takie małe rzeczy mogą przełożyć się na lepszy efekt cięcia .

Stylistka fryzur lubi porównywać tę metodę do sytuacji kupowania jeansów Zobacz, Ty i Twoja przyjaciółka możecie mieć ten sam rozmiar, np. 36, ale nie zawsze jest tak, że obie będzie wyglądać tak samo dobrze w jednym modelu. Jedna z was może mieć po prostu dłuższe nogi albo szersze biodra – żeby wyglądać dobrze wybieracie w końcu inne modele, ale w tym samym rozmiarze. Tak samo jest w kwestii kształtu twarzy.

ZOBACZ TEŻ: UPIĘCIA, KTÓRE POMOGĄ CI UPORZĄDKOWAĆ WŁOSY, KIEDY CZEKASZ AŻ TWÓJ BOB ODROŚNIE

Ale mimo wszystko wiele osób nadal szuka idealnej fryzury właśnie ze względu na kształt twarzy. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Capri radzi fryzjerom, by zawsze pytali się swoich klientów, co najbardziej lubią w swojej twarzy.

Jeśli klient najbardziej lubi swoje oczy, to wbrew pozorom, dobrym rozwiązaniem okaże się grzywka. Najlepszym przykładem może być Goldie Hawn . Aktorka ma duże, błękitne oczy, a grzywka dodatkowo zwraca na nie uwagę i uwydatnia ich piękno.

Co Wy na to?