Jeszcze do niedawna, myśląc o platynowych włosach przed oczami miałam Lady Gagę na rozdaniu Oscarów i Khloe Kardashian. Te dwie panie bez wątpienia wprowadziły platynę na salony i chwała im za to! Wszystko wskazuje jednak na to, że jasne i jednocześnie bardzo chłodne odcienie blondu powoli odchodzą do lamusa. Klientki zastępują je… nordycką bielą.

ZOBACZ TEŻ: 5 KOLORYZACJI I STYLIZACJI WŁOSÓW, KTÓRE BĘDZIESZ CHCIAŁA POKAZAĆ FRYZJEROWI

Można by w tej chwili zapytać, jak to się stało, że wraz z nadejściem wiosny tak mocno chcemy rozpamiętywać biel, ale obawiam się, że nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zwyczajnie platyna ponownie zaczęła kojarzyć się wielu osobom ze źle przygotowaną farbą, robioną po kosztach i bez przemyślenia. Prawda jest też taka, że ta koloryzacja nie pasuje wszystkim – jej zbyt jasne refleksy w wielu światłach wyglądają sztucznie i nienaturalnie.

Czy zatem portal Allure.com znalazł alternatywę dla platyny w postaci nordyckiej bieli? Redaktorki odpowiedzi szukały u artysty i fryzjera, który prowadzi instagram @HairLikeaBoss. To właśnie on odpowiada za stworzenie tej koloryzacji.

nordycka biel dla wybranych?

Tak jak w przypadku platyny, nordycka biel nie jest stworzona dla wszystkich. Przede wszystkim ta koloryzacja wymaga dużej cierpliwości fryzjera i konsekwencji modelki w utrzymaniu koloru. Fryzjer z @HairLikeaBoss przyznaje, że taki wynik osiąga się po sesji trwającej od 5 do 8 godzin! Ekspert twierdzi też, że to doskonała stylizacja dla jasnej skóry i włosów (pomiędzy jasną brunetką a lekką blondynką). Przy ciemnej karnacji i naturalnych brązowych włosach, koloryzacja może dawać efekt sztuczny i wymuszony.

ZOBACZ TEŻ: One już nigdy nie zapuszczą włosów. Ścięły je i wyglądają lepiej, niż kiedykolwiek

Efekt jest jednak wart tego, by czekać – kolor zmienia się w zależności od tego, jakie światło aktualnie znajduje się w pomieszczeniu. Trzeba przyznać, że robi wrażenie!

Jak Wam się podoba?