W przypadku włosów, nie radzimy podążać za znanym powiedzeniem „zasady są po to, aby je łamać”, ponieważ Twoje włosy nie przetrwają tej próby. Jeżeli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, tak jak w przypadku figury, musisz być gotowa do poświęceń. Jeśli masz poczucie, że zrobiłaś już wszystko, a Twoje kosmyki nadal pozostawiają wiele do życzenia, zobacz, czy nie łamiesz którejś z poniższych zasad.

Unikaj codziennego mycia włosów

Wiele dziewczyn myje włosy każdego dnia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że poprawia to samopoczucie, jednak w rzeczywistości nie jest to dobre dla włosów. Nadmierne mycie może prowadzić do wysuszenia kosmyków, ponieważ usuwa naturalne oleje, które są potrzebne dla naszej skóry głowy oraz włosów. Spróbuj myć co dwa dni, a zobaczysz różnicę.

W TEN JEDEN SPOSÓB STYLIZUJĄ WŁOSY WSZYSTKIE MODNE DZIEWCZYNY Z LOS ANGELES

Ogranicz stylizację na gorąco

Idealne ułożenie włosów z pewnością sprawia, że czujemy się lepiej. Jednak codzienne używanie suszarki, prostownicy czy lokówki wysusza je, łamie i pozbawia życia. Spróbuj zrobić sobie przerwę od gorącej temperatury i daj zregenerować się włosom. Naturalny look jest teraz w modzie, więc tym bardziej wykorzystaj to.

Słuchaj się swojego fryzjera

Niektórzy mają tendencję do ignorowania zaleceń czy to lekarza czy fryzjera, w końcu „ja i tak wiem najlepiej”. W tym przypadku lepiej posłuchać rad profesjonalisty i wziąć je sobie głęboko do serca.

Nigdy sama nie rozjaśniaj włosów

To jest kategorycznie zabronione!!! Rozjaśnianie włosów generalnie nie jest dobre, ale jeśli marzysz o blond kosmykach idź do fryzjera, który dysponuje profesjonalnymi produktami. Wizyta u fryzjera zminimalizuje uszkodzenie struktury włosa, a i rezultat będzie o niebo lepszy.

Regularnie podcinaj końcówki

Wiele z nas ma tendencję do ciągłego zapuszczania włosów i nie podcinania końcówek. W efekcie końcówki się kruszą, a włos rozdwaja się. Tym samym robimy sobie większą krzywdę, bo za jakiś czas rozdwojone włosy będą wyglądały źle i nie obędzie się bez strzyżenia. Starajcie się podcinać końcówki przynajmniej co 3 miesiące.

PROSTE I EFEKTOWNE UPIĘCIA NA WIELKIE WYJŚCIE, KTÓRE ZROBISZ SAMODZIELNIE W DOMU

Zmieniaj produkty

Nie bądź niewolnikiem tych samym produktów do pielęgnacji. Jeżeli widzisz, ze stan Twoich włosów się pogorszył, czas rozejrzeć się za nowymi kosmetykami. To, że kiedyś coś działało na Twoje włosy, nie znaczy, że będzie działało cały czas.

Nie eksperymentuj z kolorem włosów

Częste i drastyczne koloryzacje bardzo źle wpływają na kondycję włosa. Taka częsta ingerencja narusza jego strukturę, włos staje się słaby i łamliwy. Wybierz kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego oraz pasujący do Twojej karnacji, aby uzyskać zdrowy wygląd włosów.