Pełne objętości, lekkie i uniesione od nasady włosy nie wychodzą z mody. Aby optycznie dodać im grubości i sprawić, że będą wyglądały na pełniejsze i bardziej puszyste – postaw na niewidoczne cieniowanie. To nowa technika strzyżenia, która sprawdzi się w szczególności dla posiadaczek cienkich i przyklapniętych włosów, które są trudne w stylizacji. Jeśli znasz ten problem, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z długości pasm, zobacz na czym dokładnie polega cieniowanie włosów, którego nie widać. Oto fryzury zwiększające objętość włosów, które nie wymagają radykalnych rozwiązań.

Jennifer Aniston pokazuje najprostszy trik na natychmiastowe zwiększenie objętości włosów

Fryzury zwiększające objętość włosów: postaw na „niewidoczne cięcie”

Ekstremalnie cieniowane fryzury dominują w aktualnych trendach. Wystarczy przyjrzeć się kilku najnowszym propozycjom od wolf cut aż po tzw. fryzurę motyla – wszystkie zapewniają maksymalną objętość, ale ceną, którą trzeba zapłacić za ten efekt są mocno pocieniowane pasma o nieregularnej długości.

A co zrobić, jeśli chcesz dodać swoim pasmom więcej życia i sprawić, by nabrały zwiewności i wyglądały na pełniejsze, ale niekoniecznie jesteś skłonna rezygnować z ich długości? Tutaj do gry wkracza niewidoczne cięcie. Sztuczka polega na tym, by cieniować tylko końcówki włosów. I to tych, które znajdują się pod górną warstwą. Dzięki temu na pierwszy rzut oka zupełnie nic nie zmieni się w Twojej fryzurze. A dzięki nierównym (zakrytym) końcom zyskasz więcej dynamiki i optycznie je pogrubisz.

Trzy proste fryzury, które zapewnią Ci elegancki wygląd w mniej niż 5 minut

Pasma wokół twarzy pozostają nienaruszone, praca z warstwami rozpoczyna się dopiero tuż przy końcach – choć możesz także zacząć delikatnie skracać je już wcześniej, mniej więcej od połowy długości. Niezależnie od tego, Twój stylista skupia się wyłącznie na cieniowaniu pasm, które rosną pod spodem i których nie widać, gdy włosy pozostają rozpuszczone. Po zakończonym cięciu górne pasma i tak zatuszują cięcie, a Ty zyskasz dodatkową objętość i efekt pasm czesanych wiatrem.