Zmiana fryzury niesie za sobą spore ryzyko, szczególnie jeśli chodzi o skrócenie włosów. Czasem wielka metamorfoza, która miała okazać się strzałem w dziesiątkę, przynosi zupełnie odwrotny rezultat. Włosy przestały się układać, a samo cięcie nie pasuje do kształtu twarzy… W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, niż uzbrojenie się w cierpliwość i czekanie aż pasma odrosną do dawnej długości. Na szczęście istnieje kilka naturalnych sposobów, by przyspieszyć wzrost włosów.

Poszukiwania rozwiązania dobrze jest zacząć od produktów, które znamy. A jednym ze składników, który świetnie działa na włosy jest lawenda. To zioło, które zazwyczaj kojarzymy z właściwościami uspokajającymi i ułatwiającymi zasypianie, ale okazuje się, że lawenda może świetnie zadziałać na włosy.

Aby przyspieszyć ich wzrost wystarczy regularnie wsmarowywać kilka kropel olejku w skórę głowy. Udowodniono naukowo, że olejek z lawendy jest pomocny w leczeniu łysienia plackowatego, łupieżu oraz innych problemów z włosami i skórą głowy.

JAK SZYBKO POZBYĆ SIĘ PROBLEMU PRZESUSZONYCH WŁOSÓW

Masaż skóry głowy, można również wykonywać z dodatkiem olejku rozmarynowego, który wykazuje silne właściwości odżywczo-regenerujące. Wystarczy przed umyciem włosów, wsmarować kilka kropli olejku w skórę głowy, a następnie obficie spłukać letnią wodą.

Kolejnym naturalnym składnikiem, który pomoże w szybszym wzroście włosów jest olejek miętowy. Działa orzeźwiająco na skórę głowy, reguluje pracę gruczołów łojowych, ma działanie przeciwgrzybicze i stymuluje wzrost włosów, jednocześnie zapobiegając ich wypadaniu.

Wystarczy stosować go regularnie, by szybko zobaczyć pierwsze efekty. Najprostszym zastosowaniem jest dodanie kilka kropli miętowego olejku do szamponu.

FRYZURA W PARYSKIM STYLU? OTO ONA!

Szukając sposobu na szybszy wzrost włosów można również sięgnąć po suplementy diety. W ich składzie warto szukać witaminy A, C, biotyny. Jednym ze sprawdzonych składników jest również korzeń żeń-szenia. To kolejny, w pełni naturalny sposób, który sprawdzi się jako środek na porost włosów.
Żeń-szeń pobudza ukrwienie skóry głowy, wzmacnia i zapobiega wypadaniu włosów oraz przyspiesza ich porost.

Zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy, dlatego nie można zapominać o tym podczas codziennej pielęgnacji. Aby pobudzić wzrost włosów i dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia warto jest, co najmniej 1-2 razy w tygodniu, stosować peelingi do skóry głowy.

10 NIEBANALNYCH POMYSŁÓW NA KOKA. ZAKOCHASZ SIĘ!