Jedwabiście lśniące, proste pasma włosów to coś, co pozwala poczuć się jak prawdziwa filmowa gwiazda. Niestety najprostszą drogą do perfekcyjnego wygładzenia jest użycie prostownicy. A to już nieco komplikuje sprawę, bo w efekcie włosy zamiast zachwycać równą, błyszczącą teksturą stają się przesuszone i łamliwe.

Na szczęście na wszystko znajdzie się sposób, oto zbiór porad od prawdziwych ekspertów z dziedziny stylizacji włosów, które pomogą osiągnąć efekt gładkich, lśniących pasm!

ZOBACZ TEŻ: SELF-HAIR TO NOWY GORĄCY TREND, KTÓRY ZAPEWNI CI PIĘKNE I LŚNIĄCE WŁOSY

Zamiast zwykłego ręcznika użyj koszulki do wysuszenia włosów

Pocieranie mokrych włosów o ręcznik zwiększa ryzyko uszkodzeń struktury włosa, co w efekcie może prowadzić do ich wypadania. Zamiast szorstkiego ręcznika, użyj bawełnianej koszulki. Pamiętaj, by tylko odcisnąć nadmiar wody, a nie pocierać materiałem o włosy.

Skup się na końcówkach

Po co marnować kosmetyk i dodatkowo obciążać skórę głowy? Podczas aplikacji kolejnych maseczek lub odżywek skup się na końcówkach. Nałóż preparat mniej więcej od środka włosów i rozprowadź go w dół za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych zębach.

Nie spłukuj zbyt dobrze

Zacznij walczyć z zasadą, że włosy trzeba solidnie oczyścić z resztek kosmetyków. Wybierz lekką formułę odżywki, a podczas spłukiwania pozostaw trochę na końcach – kosmetyk pozostawiony na włosach będzie działać przez cały dzień.

ZOBACZ TEŻ: NIE WIESZ CO ZROBIĆ Z PLĄCZĄCYMI SIĘ WŁOSAMI? SPINAJ JE W TEN SPOSÓB PRZED SNEM!

Czesz, gdy są mokre. Szczotkuj, gdy są suche

Rozczesz włosy zaraz po umyciu, kiedy są jeszcze wilgotne za pomocą grzebienia. A następnie przerzuć się na szczotkę, gdy są już suche. A jeśli próbujesz rozczesać splątane kosmyki – pamiętaj o tym, by zacząć od dołu i stopniowo kierować się w górę.

Często przycinaj włosy

Przycinanie włosów co kilka miesięcy może naprawdę pomóc poprawić ich ogólny wygląd i zapobiegnie nieestetycznie wyglądającym rozdwojonym końcówkom.

Co Wy na to?