Każda z nas to przeżywała. Przychodziłyśmy do fryzjera z długo wyszukiwaną, piękną inspiracją na zdjęciu, by kilka godzin później stwierdzić, że to, co mamy na głowie wygląda tragicznie i zdecydowanie nie przypomina fryzury, której oczekiwałyśmy.

Być może oczekiwania nie pasowały do rzeczywistości lub Ty i Twój fryzjer nie nadawaliście na tych samych falach. W takiej sytuacji najgorsze, co można zrobić to wpaść w panikę. Nawet najlepszym fryzurom, może zająć trochę czasu, aby wyglądały tak, jak chciałyśmy. Zatem co należy zrobić, zanim chwyci się za nożyczki lub wpadnie w depresję?

ZOBACZ TEŻ: PIPE-BRAIDS TO NAJŁADNIEJSZA FRYZURA TEGO LATA?

Spróbuj swoich sił w stylizacji

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić, jeśli nie jesteś zadowolona z cięcia, jest myślenie o tym, jak zaprojektować fryzurę. Dziewięć na dziesięć razy, gdy decydujemy się na nową fryzurę, zapominamy, że będziemy musiały stylizować ją w zupełnie nowy sposób.

Zmień kosmetyki

To, czego używałaś do stylizacji swojej starej fryzury, niekoniecznie jest tym, czego potrzebujesz teraz. Kosmetyki i odpowiednie narzędzia to coś, w co powinnaś zainwestować jeszcze przed wizytą u fryzjera.

ZOBACZ TEŻ: STYLIŚCI WYBRALI NAJMODNIEJSZĄ FRYZURĘ FESTIWALOWĄ! NIE MOŻECIE TEGO PRZEGAPIĆ!

Wróć do miejsca zbrodni

Wiele kobiet nie ma odwagi przyznać fryzjerowi, że fryzura, którą wykonał, nie przypadła nam do gustu. Istnieje jednak o wiele bezpieczniejsza opcja niż wizyta u kogoś innego. Wróć do swojego stylisty, aby wyjaśnić, dlaczego masz problem z zaakceptowaniem tego, co stworzył na Twojej głowie. Możesz mieć pewność, że używając odpowiednich słów, nie skrzywdzisz fryzjera. Dzięki temu będzie wiedział, co Ci doradzić lub jak zmodyfikować cięcie.