Pielęgnacja włosów blond to nie lada wyzwanie. Aby włosy były błyszczące i nawilżone, a kolor intensywny również miedzy wizytami u fryzjera, potrzebne są odpowiednie kosmetyki. Maska do włosów to oczywiście podstawa – dzięki niej pasma są miękkie i sprężyste, ale jest jeszcze jedna kwestia, na którą warto zwrócić szczególną uwagę.

Chodzi o intensywność koloru. Z upływem kolejnych tygodni pigment zaczyna się wypłukiwać, a zamiast srebrzystych, błyszczących pasm, włosy zaczynają nabierać żółtego odcienia.

Jaki błąd popełniają wszystkie blondynki, które myją włosy fioletowym szamponem?

Aby zapobiec tej sytuacji warto jest wyposażyć się w niebieski szampon, który zniweluje miedziane refleksy i zadziała jak toner ochładzając pasma i przywracając lekko srebrzysty odcień.

Na rynku jest dostępnych wiele produktów, które pomogą na dłużej utrzymać piękny, czysty odcień blondu. Możesz kupić jeden z nich, albo samodzielnie przygotować taki kosmetyk. To prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Do przygotowania niebieskiego szamponu potrzebujesz:

  • nawilżający szampon do włosów
  • fioletowy barwnik gencjanowy
  • miseczka
  • łyżka
  • szklana buteleczka

Na początku wylej zawartość szamponu do miseczki i dodaj kilka kropli fioletowego barwnika. Wymieszaj całość i przelej do szklanej buteleczki.

Blonde Espresso. zjawiskowa koloryzacja inspirowana kawą

Wielką zaletą przygotowania samodzielnie szamponu jest możliwość dostosowania intensywności odcienia. Dla bardzo jasnych blondynek zaleca się dodanie zaledwie kropli pigmentu, jeśli zaś zależy Ci na mocniejszym efekcie, możesz z powodzeniem dodać go trochę więcej. Jeśli rezultat okaże się dla Ciebie zbyt mocny wystarczy, że umyjesz włosy ponownie, zwykłym szamponem.  Fioletowy odcień powinien się wypłukać.

Fiolet gencjanowy to barwnik, który ma silne działanie, ale jednocześnie może również nieco wysuszyć włosy. Dlatego zawsze po zastosowaniu szamponu, zadbaj o cenne nawilżenie włosów – nie zapominaj o odżywce i delikatnym olejku.