Wiosenne trendy w koloryzacji zapowiadają się naprawdę interesująco. Wśród propozycji znajdzie się miejsce zarówno dla miłośniczek bardziej intensywnych odcieni (neonowe szaleństwo nadal trwa!), ale jest też spore pole do popisu w delikatnych beżach i blondach. Ale sam kolor to nie wszystko, bo bez odpowiedniej pielęgnacji szybko stanie się wyblakły i straci cały urok. Na całe szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by włosy były lśniące, a kolor intensywny jeszcze długo po wizycie u fryzjera.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ WZMOCNIĆ DZIAŁANIE SZAMPONU? DODAJ DO NIEGO TEN SKŁADNIK Z KUCHNI!

Po pierwsze nigdy nie myj włosów bezpośrednio po farbowaniu. To pierwsza zasada, która gdy nie jest przestrzegana powoduje, że kolor szybko wypłucze się z włosów.

A jeśli już mówimy o szamponie to dobrze jest zaopatrzyć się w specjalistyczny kosmetyk, który przeznaczony jest do pielęgnacji włosów farbowanych – to pomoże nie tylko utrzymać kolor ale też odbudować włosy po zabiegu.

Szczotka do włosów również nie pozostaje bez znaczenia. Aby lepiej zadbać o włosy zaopatrz się w szczotkę z naturalnym włosiem, która delikatnie rozczesze splątane pasma i nie uszkodzi struktury włosa.

Zabieg koloryzacji otwiera łuski włosów przez co zwiększa się ryzyko uszkodzenia. Włosy mogą stać się szorstkie, wysuszone, a ich końcówki rozdwojone, dlatego aby przywrócić im wilgoć i dawną miękkość stosuj odżywcze olejki i pamiętaj o regenerujących maskach.

ZOBACZ TEŻ: 7 BARDZO ZMYSŁOWYCH FRYZUR, KTÓRE BĘDĄ KRÓLOWAĆ W TYM ROKU

A oto nasze propozycje na szybkie odżywienie włosów:

Nie pozwól, by Twój nowy kolor szybko się wypłukał. Pielęgnuj go w ten sposób
O’Herbal Maska do włosów suchych

Nie pozwól, by Twój nowy kolor szybko się wypłukał. Pielęgnuj go w ten sposób
Hask Argan Oil Marocco

Nie pozwól, by Twój nowy kolor szybko się wypłukał. Pielęgnuj go w ten sposób
O’Herbal Maska do włosów suchych