W lecie nasza skóra pracuje na pełnych obrotach, próbując schładzać nasze ciała. Dlatego też gruczoły produkują nie tylko więcej potu, ale też sebum. A to, jak wiemy, nie sprzyja świeżemu wyglądowi. Dlatego też jednym z naszych największych sprzymierzeńców jest suchy szampon.

ZOBACZ TEŻ: NA TEN SZAMPON CZEKA PONAD 2000 OSÓB! LISTA OCZEKUJĄCYCH WCIĄŻ ROŚNIE!

Wystarczy minuta, a nasze włosy znów wyglądają bosko, są pełne objętości i nie ma śladu po przetłuszczonych pasmach. Nie zawsze jednak mamy pod ręką suchy szampon, a pilnie potrzebujemy ratunku. Co wtedy zrobić? Sięgnąć do kosmetyczki! Doskonałym zamiennikiem suchego szamponu jest bowiem… puder transparentny.

Dokładnie ten sam, którym wykańczamy makijaż. Dlaczego to działa? Matujący puder pochłania tłuszcz i sebum, które zbierają się na naszej twarzy, dając jej świeży i gładki wygląd. Dlatego doskonale sprawdzi się też na włosach, które potrzebują szybkiego odświeżenia.

ZOBACZ TEŻ: MYŚLISZ, ŻE WIESZ, JAK POPRAWNIE APLIKOWAĆ SUCHY SZAMPON? MY TEŻ TAK MYŚLAŁYŚMY!

Ważne jednak, żeby wybrał puder transparentny, czyli taki, który nie pozostawi na włosach białej i pudrowej warstwy. Najlepszym pomysłem będzie produkt ryżowy lub bambusowy. Ma najsilniejsze działanie!