Pełne objętości, grube, lśniące… Która z nas nie chciałaby tak powiedzieć o swoich włosach? Niestety, świat nie jest idealny, tylko różnorodny. Tak samo jak w przypadku typów cery, włosy również dzielą się na pewne „kategorie”. Mamy proste, kręcone, gęste, ale i cienkie włosy. Niezależnie od tego, które z nich posiadasz, wszystkie one mogą wyglądać pięknie – kluczem do sukcesu jest pielęgnacja i odpowiednio dobrana fryzura.

ZOBACZ TEŻ: PROSTE SPOSOBY NA STYLIZACJE WŁOSÓW ZA POMOCĄ PROSTOWNICY

sposób na cienkie włosy

Cienkie włosy to coś, z czym się rodzisz, ale wcale nie oznacza to, że mają one stać się Twoim największym kompleksem. Fryzury dla cienkich włosów mogą wyglądać równie efektownie. I chociaż ideałem są grube, mocne pasma to ich posiadaczki również uskarżają się na pewne niedogodności, (na przykład brak objętości). Dlatego najważniejszą rzeczą jest zaakceptowanie siebie i dopasowanie rozwiązań do określonego typu włosów.

Narzekasz na cienkie włosy? Dzięki tym cennym poradom przestaniesz to robić!

Bardzo cienkie włosy to uciążliwy problem, który wbrew pozorom dotyczy wielu kobiet, ale niektóre z nich wiedzą jak sobie z nim radzić. Po pierwsze – musisz zrozumieć, że wymagają one właściwej pielęgnacji . Na pewno już stosujesz pewne zabiegi, ale pytanie brzmi czy na pewno są one dostosowane do twojego typu włosów?

Włosy cienkie o wiele szybciej się przetłuszczają, dlatego ciężkie maski i produkty do stylizacji nie będą w tym przypadku najlepszym wyborem. Ważnym czynnikiem jest również temperatura wody, w jakiej myjesz swoje cienkie włosy. Zbyt gorąca prowadzi do odwodnienia struktury włosów, przez co stają się one wysuszone i matowe.

Mokre włosy są bardziej podatne na złamania, dlatego pod żadnym pozorem nie powinnaś pocierać ich ręcznikiem ani rozczesywać. Jeśli chcesz uniknąć efektu puchu, odczekaj chwilę i pozwól, by same przeschły. Dopiero gdy staną się lekko wilgotne rozpocznij stylizację.

Narzekasz na cienkie włosy? Dzięki tym cennym poradom przestaniesz to robić!

Pielęgnacja włosów cienkich i rzadkich opiera się również na doborze odpowiednich produktów do stylizacji. Lepiej unikaj kosmetyków, które obiecują efekt mocnego utrwalenia i długotrwałej objętości. Po pierwsze to mit, ponieważ włosy po jakimś czasie i tak opadną, a po drugie, kosmetyki te opierają się na silnie wysuszających składnikach (czytaj: alkohol), które odwodnią włosy i pozbawią ich elastyczności. Dla Twoich kosmyków lepiej sprawdzą się lżejsze mgiełki, niż ciężkie pasty i kremy.

ZOBACZ TEŻ: CO TAK NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ Z TWOJĄ SKÓRĄ, KIEDY GOLISZ TWARZ? RÓB TO POPRAWNIE!

Ok, włosy mogą być cienkie z natury, ale pewne złe nawyki (o których być może nie wiedziałaś) mogą pogłębić problem i stać się przyczyną ich nadmiernego wypadania. Jednym z takich czynników jest szkodliwe działanie promieni słonecznych – dlatego oprócz nakrycia głowy, latem pamiętaj o tym, by zmienić swój szampon na taki, który posiada ochronny filtr uv . W tym okresie zadbaj o swoje cienkie włosy z taką samą troską jak pielęgnujesz skórę. A jeśli lubisz wiązać włosy w wysoki kucyk, zawsze pamiętaj o wyborze odpowiedniej gumki (bez metalowych elementów) i nie ściskaj włosów zbyt mocno!

Narzekasz na cienkie włosy? Dzięki tym cennym poradom przestaniesz to robić!

fryzury dla cienkich włosów

Długie cienkie włosy nigdy nie będą wyglądały dobrze. Krótkie i średnie długości są najlepsze w przypadku delikatnych włosów. Zasada jest prosta – im dłuższe, tym bardziej obciążone i cieńsze .
Oprócz zmiany fryzury, istnieje jeszcze kilka prostych trików, które pomogą szybko unieść włosy od nasady – jeśli od lat układasz swoje cienkie włosy w ten sam sposób, są one wytrenowane do tego, by leżeć płasko. Ale wystarczy, że zaczeszesz je na przeciwną stronę – po prostu zmień miejsce, w którym robisz przedziałek, dzięki temu zyskasz dodatkową objętość. A kiedy przygotowujesz się do wielkiego wyjścia, użyj dwóch lub trzech dużych wałków i nawiń na nie tylko górne pasma włosów. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze większą objętość – podsusz włosy suszarką, a następnie pozwól im ostygnąć i wyjmij wałki.

ZOBACZ TEŻ: 6 RZECZY, KTÓRYCH FRYZJERZY NIGDY W ŻYCIU NIE ZROBILIBY WŁASNYM WŁOSOM

Wiele celebrytów i modelek ma cienkie włosy, ale maskują ten problem dobrze dobraną fryzurą, dlatego kolejnym krokiem do zyskania dodatkowej objętości jest właściwe cięcie. Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów mogą być naprawdę zachwycające!

Narzekasz na cienkie włosy? Dzięki tym cennym poradom przestaniesz to robić!

Pierwszą z nich jest klasyczne, niezywkle kobiece pixie – dzięki tej fryzurze (bez większego wysiłku) stworzysz wrażenie gęstych, pełnych włosów. Istnieją nieskończone wariacje dla pixies, ale aby uzyskać miękki, lekki wygląd dobrze jest zostawić górną część włosów nieco dłuższą, szczególnie w okolicach uszu i na czole.

Kolejne cięcie dla cienkich włosów to blunt bob. (Pewnie zauważyłaś jak wiele gwiazd je uwielbia, teraz wiesz dlaczego). Skrócenie włosów powoduje, że zyskują one gęstość i wyglądają niezwykle szykownie.

Cieniowanie cienkich włosów to kolejna, świetna sztuczka, dzięki której zyskują one objętość. Zasada jest prosta – im cieńsze włosy, tym krótsze i bardziej tępe powinno być cięcie. Jeśli nie boisz się zmian, wypróbuj różnych wariacji na temat boba – pozostaw dłuższe pasma z przodu i mocno skróć tył. Wycieniowane kosmyki dadzą wrażenie pełni.

ZOBACZ TEŻ: LUCY HALE ZNOWU ZMIENIŁA KOLOR WŁOSÓW! TYM RAZEM AKTORKA JEST BLONDYNKĄ

Bob dla cienkich włosów sprawdza się idealnie, ale jeśli nie możesz rozstać się z dłuższymi pasmami, spróbuj jednolitej średniej długości z tępymi końcami – takie cięcie stworzy wrażenie gęstych włosów. Dodatkowo długość ta pozwoli na większą swobodę w stylizacji – szczególnie jeśli lubisz wiązać swoje włosy w luźne koczki i wysokie kucyki .

Cienkie włosy to nie koniec świata – przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranej fryzurze mogą zamienić się w Twój atut!

Co Wy na to?