Jak zapewne wiesz, na danych obszarach świata dominują konkretne kolory włosów. Jednakże niektóre z nich występują częściej, a inne rzadziej. Teraz zamknij oczy i spróbuj sobie wyobrazić, z jakim kolorem włosów kojarzy Ci się dany obszar globu. Jak myślisz, który z nich występuje najczęściej? A który jest wyjątkowy? Zgadnij, jaki jest najrzadszy kolor włosów na świecie!

Najmodniejszy odcień szarości – titanium. Zobacz, jak wygląda ta wyjątkowa koloryzacja!

Kolory włosów

Jeśli masz już swoje typy, możemy zdradzić Ci, że najczęściej występującym kolorem włosów jest kolor… czarny. Szacuje się, że naturalnie występuje on aż u 80 procent populacji! Właśnie z nim najczęściej rodzą się mieszkańcy Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej. Dość często możemy go spotkać w południowych i wschodnich regionów Europy. Przepaść między miejscem pierwszym i drugim jest ogromna! Drugi najpopularniejszy kolor to kolor brązowy, który spotkamy u… 11 procent społeczeństwa. Przedostatnie miejsce zajmuje kolor, który naturalnie występuje u 3 procent społeczeństwa. Jak się okazuje, większość blondynek zawdzięcza ten kolor farbie do włosów… Teraz powinnaś już odgadnąć, jaki jest najrzadszy kolor włosów na świecie.

Koniec z jednorazowymi kreacjami. Polska marka wprowadza wypożyczanie ubrań

Najrzadszy kolor włosów na świecie

Według badań najrzadszym kolorem włosów jest rudy! Naturalnie występuje on u zaledwie jednego procenta całego społeczeństwa. Kolor rudy przypisywany jest głównie mieszkańcom Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz niektórym regionom skandynawskim. Chociaż jest to, oczywiście, jedynie statystyka. To sprawia, że ten kolor jest naprawdę wyjątkowy! A Ty do której grupy należysz? Masz naturalnie czarne, brązowe, blond czy należysz do szczęśliwych posiadaczek rudych włosów?