W ostatnim czasie zaczęła panować moda na kręcone włosy. Wszystko zaczęło się w zeszłym roku, kiedy na TikToku popularny stał się trend dotyczący wydobycia skrętu. Jak się okazało, większość stosujących się do wskazówek osób skończyła z przepięknymi lokami. Od tamtej pory świadoma pielęgnacja oraz wydobywanie skrętu stały się największymi trendami dotyczącymi układania włosów. Podpowiemy Wam jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na ułożenie naturalnie kręcących się włosów. Zobaczcie, jak zrobić plopping!

Jak czytać składy preparatów do włosów?

Plopping – co to jest?

Plopping to metoda na podkreślenie skrętu oraz ujarzmienie loków i nadania im odpowiedniej formy. Do jego wykonania wystarczy odpowiedni ręcznik z miękkiej mikrofibry lub bawełniana koszulka. Aby wykonać ten zabieg, nie możesz pominąć przygotowania włosów. Jest ono kluczowe dla stworzenia przepięknych loczów. Zanim zawiniesz włosy w materiał, przechyl głowę do przodu i nałóż odpowiedni produkt do stylizacji. Możesz wybrać aktywator skrętu, żel do stylizacji lub inny utrwalający kosmetyk. Z wciąż pochyloną głową zacznij ugniatać włosy, starając się stworzyć palcami loki.

Wielki powrót kultowego buta włoskiej marki Diadora

Jak wykonać zabieg?

Wszystkie świeżo umyte i ugniecione włosy należy umieścić na czubku głowy i zawinąć w bawełniany t-shirt lub miękki ręcznik. Włosomaniaczki najczęściej używają do tego koszulek, ponieważ ich materiał jest bezpieczny dla włosów. Rozłóż koszulkę na łóżku lub innej powierzchni i pochyl głowę tak, aby ułożyć włosy na materiale. Załóż dół koszulki na kark, przykrywając włosy, a rękawy zawiąż z tyłu, tworząc turban. Z tak przygotowanymi włosami chodź przez minimum piętnaście minut, chociaż w przypadku ploppingu im dłużej, tym lepiej – możesz włosy trzymać pod przykryciem nawet przez godzinę. Plopping sprawi, że włosy będą skręcone, gładkie i błyszczące. Musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy – nie rozczesuj raz ułożonych loków! Po ploppingu możesz dodatkowo podkręcić skręt suszarką z dyfuzorem. Jeśli masz naturalnie kręcone włosy, skręt będzie podbity i zdefiniowany. Ale nawet w przypadku prostych włosów możesz oczekiwać rezultatów – jeśli Twoje pasma są podatne na stylizowanie, otrzymasz efekt delikatnych fal.