Gorące narzędzia są doskonałym dodatkiem do stylizacji włosów, o ile używasz ich prawidłowo. Istnieje wiele błędów, które popełniamy podczas prostowania włosów. Mogą prowadzić one do nieodwracalnych uszkodzeń. Warto zatem prostować z umiarem i odpowiednimi narzędziami. Unikaj zatem nadużywania lakieru do włosów i nigdy nie używaj prostownicy na wilgotnych lub mokrych włosach. Ale najważniejszym szczegółem, na który należy zwrócić uwagę, jest temperatura.

Nanoplastia – trwałe i bezpieczne prostowanie włosów już w Polsce!

Ustawienie najniższej temperatury jest najlepszą opcją dla utrzymania zdrowych pasm, ale jeśli masz kręcone włosy, te ustawienia mogą nie działać. Powinnaś utrzymywać temperaturę żelazka na poziomie około 190 stopni Celsjusza. Jeśli prostownica nie ma wyświetlacza temperatury, zwykle będzie to poziom 4 lub 5. Temperatura prostownicy nie jest jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas prostowania kręconych.

Zaleca się stosowanie odżywki podczas każdego mycia włosów oraz skoncentrowanie szamponu głównie na skórze głowy i stosowanie produktów dostosowanych do rodzaju włosów. Wiele środków chroniących przed ciepłem chroni tylko do określonej temperatury lub jest przeznaczonych do określonego rodzaju włosów. Jeśli podkręcasz ciepło do maksymalnej zalecanej temperatury, upewnij się, że sprej chroniący przed ciepłem sobie z nią poradzi.

Internauci zachwycają się pięknym domem tej dziewczyny. Tak wyglądają wnętrza idealne!