Majówka zbliża się wielkimi krokami. Na długi weekend czeka wiele kobiet i wiele kobiet planuje go z wyprzedzeniem. Jeśli wybierasz się za granicę, na pewno już dawno zrobiłaś listę kosmetyków, które zabierzesz w podróż. Czy znalazły się na niej kremy z filtrem przeciwsłonecznym, pomadki ochronne i żele chłodzące? Nie zapominaj o ochronie włosów. Zobacz, w jaki sposób możesz je zabezpieczać.

Chlor, sól i ekspozycja na słońce mogą wyrządzić im poważną krzywdę. Zwłaszcza jeśli Twoje włosy są delikatne lub regularnie poddawane obróbce chemicznej. Na szczęście istnieje wiele produktów ochronnych, które pomogą Ci w ograniczeniu szkód.

ZOBACZ TEŻ: DOMOWY PEELING SKÓRY GŁOWY, KTÓRY DZIAŁA CUDA! (3 SKUTECZNE PRZEPISY)

Specjalnie zaprojektowane odżywki odżywiają włosy i jednocześnie zabezpieczają je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Kosmetyki to jedno, ale najlepszy sposób na ochronę włosów jest zupełnie darmowy!

Zanim wejdziesz do basenu lub jakiegokolwiek innego zbiornika wody, po prostu weź prysznic. Zanurzenie włosów w czystej wodzie przed kąpielą spowoduje, że pochłoną one mniej szkodliwych związków z basenu lub wody morskiej. Po zażyciu kąpieli powtórz proces ponownie.

ZOBACZ TEŻ: 5 POWODÓW, PRZEZ KTÓRE TWOJE WŁOSY SĄ NIEUSTANNIE PRZETŁUSZCZONE!

Nie zapominaj o spreju ochronnym do włosów!