Nierówne warstwy były modne przez kilka ostatnich sezonów, ale ostatnio nabrały blasku i połączyły się z maksymalną objętością z lat 90. Jeśli myślisz, że to przepis na hit, to masz rację. Platforma Cosmetify przeanalizowała liczby i podała dane na temat najgorętszych trendów fryzjerskich na lato 2023 r. Na samym szczycie pod względem największej liczby wyszukiwań w miesiącu znajduje się fryzura motyla. Odnotowała wzrost zainteresowania o 90233% w ciągu ostatniego roku. Obecnie zbiera 6600 odsłon miesięcznie, więc oczywiście ludzie chcą wiedzieć więcej o tej kultowej inspiracji.

Najczęściej wyszukiwane strzyżenie 2023 roku

Mikrotrend z lat 90. powraca. Twoja fryzura zyska odświeżony i mega modny wygląd

Czym dokładnie jest fryzura motyla? Pomysł polega na tym, że strzyżenie łączy dłuższe pasma z krótkimi. Dobrze wykonana powinna dodać objętości. Wygląda jak skrzydła motyla. „To zaktualizowane spojrzenie na klasyczny styl „Rachel” z Friends i klasyczny warstwowy look z lat 90., który wszyscy znowu kochamy” — wyjaśnia znany fryzjer Jay Birmingham.

Stylizacja sprawdza się na prostych i kręconych włosach, zapewniając dodatkową strukturę dzięki podwójnej długości. W przypadku włosów kręconych przycinaj lok po loku, aby uzyskać idealnie krótszy kształt u góry, a następnie zwężaj się do dłuższych loków.

Wydała prawie 200 tys. zł na swoją transformację. Ma tatuaże, piercing, rozcięty język i kły