Zastanawiasz się nad grzywką? Nie jesteś pewna, czy włosy opadające na czoło będą pasować do twojego kształtu twarzy? I wreszcie – na jakie cięcie się zdecydować? Dzisiaj postaramy się wyjaśnić wszystkie powyższe kwestie. Oto przewodnik po najbardziej uwodzicielskich grzywkach wszech czasów!

Najgłośniejsza metamorfoza w 12. edycji TOP MODEL

Jak sprawdzić, czy grzywka do mnie pasuje?

Grzywka jest doskonałym sposobem, aby zakryć różne mankamenty, np. przebarwienia, krostki czy zmarszczki na czole – ale nie tylko. Odpowiednio dobrana złagodzi rysy twarzy, wysmukli ją, a nawet przywróci jej symetrię. Wszystko zależy od tego, jaki masz kształt buzi.

Zanim zdecydujesz się na cięcie, musisz jednak wiedzieć, że stylizowanie i układanie grzywki wymaga czasu. Aby prezentowała się dobrze, będziesz zatem musiała o nią codziennie dbać.

Kształt twarzy a rodzaj grzywki

Okrągła twarz: Jeśli masz okrągłą twarz, grzywka pomoże wydłużyć ją i nadać jej bardziej wyraźny kontur. Najlepiej będziesz wyglądać z prostą, opadającą na oczy grzywką.

Owalna twarz: Osoby z owalną twarzą zazwyczaj mają szeroki zakres możliwości, jeśli chodzi o grzywki, ponieważ mogą zdecydować się na każdy jej rodzaj.

Kwadratowa twarz: Grzywka może pomóc złagodzić rysy twarzy i nadać im bardziej subtelny wygląd. Najlepiej sprawdzi się tutaj curtain bangs.

Trójkątna twarz: Jeśli masz trójkątną twarz, rozważ grzywkę, która jest dłuższa po bokach, dzięki temu zrównoważysz jej rysy.

Twarz w kształcie serca: Osoby z tym kształtem twarzy mają szersze czoło, które grzywka idealnie potrafi złagodzić. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się krótka grzywka lub dłuższa, zaczesana na bok.

Które grzywki są najładniejsze?

Curtain bangs

Grzywka-kurtyna uchodzi za jedno z najbardziej zmysłowych cięć wszech czasów. Włosy rozchodzą się na boki, pięknie podkreślając kości policzkowe. Ten rodzaj cięcia jest modny już od wielu sezonów.

Kręcona grzywka

Loki swobodnie opadające na czoło prezentują się bardzo dziewczęco. Jeśli masz naturalnie kręcone włosy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na grzywkę.

Grzywka z cienkich pasm

Cienkie pasma, swobodnie opadające na czoło, są hitem od kilku sezonów. Wyglądają bardzo kusząco.

Grzywka była, jest i będzie modnym cięciem. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że włosy opadające na czoło są nieśmiertelnym fryzjerskim trendem. Jeśli zatem od zawsze marzyłaś o takiej fryzurze, zaryzykuj!

Ten trik sprawia, że kosmyki podwajają swoją objętość. Włosomaniaczki są nim zachwycone