Obsługa gwiazd Hollywood nie jest łatwa. Los Angeles jest znane zarówno ze swojej progresywnej polityki ekologicznej, jak i inicjatyw związanych z czystym powietrzem. Pewien salon fryzjerski zdołał stworzyć wyjątkowe miejsce, które zaspokaja wysokie wymagania gwiazd oraz wpasowuje się w ekopolitykę Los Angeles. To wyjątkowe miejsce nie tylko ze względu na obsługę gwiazd i celebrytek ( siostry Olsen, Kristen Stewart, Kirsten Dunst, a nawet Kim Kardashian West), ale i eko-elegancki styl bycia.

Główną ideą tego miejsca było sprowadzenie zewnętrza do wnętrza. Naturalne materiały pozyskiwane lokalnie to największa zaleta tego salonu fryzjerskiego. Jego twórca inspirował się Domem Eamesa, roślinnym budynkiem wpisującym się w nowoczesną architekturę z połowy XX wieku.

ZOBACZ TEŻ: EKOLOGICZNE MARKI KOSMETYCZNE GWIAZD (FOTO)

Po konsultacji z badaczami NASA założyciele salonu wybrali mieszankę roślin, która powoduje zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Sansewierie gwinejskie, figowce sprężyste, draceny i drzewa liściaste umieszczone w salonie pomagają usuwać z powietrza substancje chemiczne, takie jak amoniak i formaldehyd.

W przypadku mebli wybrano mieszankę producentów George’a Nelsona, Charlesa i Raya Eamesa oraz Eero Saarinena. Meble są również przyjazne dla środowiska, podobnie jak blat wykonany z odzyskanego drewna oraz krzesła tapicerowane skórą wegańską.

ZOBACZ TEŻ: 5 ZNIENAWIDZONYCH PRZEZ WEGAN SKŁADNIKÓW SZMINEK. NIE UWIERZYSZ, JAK POWSTAJĄ!

Zużycie energii jest utrzymywane na niskim poziomie dzięki połączeniu naturalnego światła z energooszczędnymi żarówkami LED. Co ciekawe szampony spłukuje się zjonizowaną wodą, która podobno uspokaja skórę głowy. Co z produktami do stylizacji? Główne marki funkcjonujące w salonie to Grown Alchemist, Kevin Murphy i kultowa francuska marka Christophe Robin, które są tworzone na bazie naturalnych i organicznych składników, nie wspominając o etosie pozbawionym okrucieństw.

Podobno to miejsce, w którym mile widziani są wszyscy. Ciekawostka? Posiada obowiązkową stację selfie dla klientów…

ZOBACZ TEŻ: AKSAMITNA SKÓRA W ZGODZIE Z NATURĄ

Słyszałyście o podobnych salonach w Polsce?

Post udostępniony przez @loft647

Post udostępniony przez @loft647

Post udostępniony przez @loft647

Post udostępniony przez @loft647