Czasy, w których włosy do pasa są modne, oficjalnie się skończyły. Na krótkie fryzury decyduje się coraz więcej gwiazd i zwykłych śmiertelniczek. Krótkie włosy można upiąć w naprawdę bardzo ciekawy sposób oraz dopasować je do kształtu twarzy tak, aby wyglądały idealnie. Dla wszystkich kobiet, którym wydaje się, że włosy krótkie są oporne na stylizację, przygotowałyśmy mały przewodnik po uroczych inspiracjach. Przed wami lista najmodniejszych fryzur na 2019 rok. Może i wy zdecydujecie się na metamorfozę?

Fryzura krótka- czy jest się czego bać?

Wiele kobiet ucieka od decyzji obcięcia włosów. Często wydaje się nam, że im krótsze włosy, tym mniej możliwości kreowania ciekawych i nieskomplikowanych fryzur. Tymczasem okazuje się, że krótkie pasma to wiele fantastycznych możliwości. Nie wierzycie nam? Nie trzeba szukać dalej niż na czerwonym dywanie. Hollywoodzkie osobistości zakochały się w krótkich fryzurach. Niezależnie od tego ile razy rzucałaś monetą, jesteśmy tu po to, aby dać ci kilka wskazówek. Pamiętaj, że włosy odrastają i jeśli Twoja nowa krótka fryzura nie przypadnie ci do gustu to tylko kwestia miesięcy.

Myślisz o obcięciu włosów? Zobacz, jak dobrać krótką fryzurę do kształtu twarzy

ZOBACZ TEŻ: CZAS NA KRÓTKIE CIĘCIE, CZYLI FRYZURY, KTÓRE TEJ JESIENI POWRACAJĄ DO ŁASK!

Krótkie fryzury- jak dobierać je do kształtu twarzy?

To, co warto wziąć pod uwagę to fakt, że fryzury, które pasują do twoich ulubionych gwiazd, mogą nie być najlepsze dla ciebie. Bez względu na to, jak bardzo byś tego chciała. Krótkie fryzury należy dobierać do kształtu twarzy. Pierwszym krokiem jest identyfikacja kluczowych aspektów i cech, które wymagają podkreślenia i tych, które warto ukryć.

Najlepsze krótkie fryzury dla okrągłej twarzy to dobrze wykonane boby. Dzięki nim zyskujemy efekt dodatkowej objętości i odwracamy uwagę od okrągłości. Pomagają podkreślić kości policzkowe, a za najlepszy przykład może posłużyć Selena Gomez, która metamorfozą z ubiegłego roku skradła serca stylistów z całego świata.

Myślisz o obcięciu włosów? Zobacz, jak dobrać krótką fryzurę do kształtu twarzy

Właścicielki owalnego kształtu twarzy to prawdziwe szczęściary, bowiem nie muszą obawiać się pixie. Ta seksowana, ultrakrótka fryzura jest bardzo praktyczna i stylowa. Należy unikać jednak fryzur gładkich i stawiać przede wszystkim na objętość. Kobiety o owalnym kształcie twarzy mogą eksperymentować w zasadzie ze wszystkimi fryzurami, dlatego w grę wchodzą również podgolenia i wszelkiego rodzaju fryzury asymetryczne.

Myślisz o obcięciu włosów? Zobacz, jak dobrać krótką fryzurę do kształtu twarzy

Panie, których twarz ma kształt serca, najlepiej wyglądają w lobach. Pasma opadające poza podbródek odciągają uwagę od smukłej linii szczęki. Dodanie delikatnych fal do loba poszerzy optycznie najważniejsze obszary twarzy.

Myślisz o obcięciu włosów? Zobacz, jak dobrać krótką fryzurę do kształtu twarzy

Metamorfoza fryzury krok po kroku- co należy wziąć pod uwagę przed wizytą u fryzjera?

Dobrze dobrane i profesjonalnie wykonane fryzury krótkie dodają drapieżności i seksapilu. Zanim usiądziesz na fotelu fryzjerskim, weź pod uwagę wszystkie elementy metamorfozy fryzury krok po kroku. Niezależnie od tego, czy szukasz fryzury na sylwestra, czy na co dzień rozważ zmianę koloru włosów lub decyzję o uzupełnieniu koloru podstawowego o kilka refleksów, które rozświetlą skórę.

ZOBACZ TEŻ: JAK W CIĄGU 100 LAT ZMIENIAŁY SIĘ FRYZURY Z KRÓTKICH WŁOSÓW? [VIDEO]

Drugim ważnym elementem jest czas, który będziesz musiała poświęcić na stylizację. Krótkie fryzury mogą wymagać nieco więcej wysiłku. Już przed wizytą w salonie warto zainwestować w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Ponieważ krótkie fryzury lubią objętość, kosmetyczkę warto uzupełnić o pianki, pudry i odżywki, dzięki którym uzyskasz taki efekt.

Naszym redakcyjnym faworytem w kwestii dodawania objętości jest puder odbijający włosy u nasady Kevin.Murphy. To cudo jest stworzone dla krótkich włosów oraz kobiet, które cenią sobie proste fryzury i szybkie fryzury. Krótkie włosy damskie z efektem „zaraz po przebudzeniu”, charakteryzujące się kontrolowanym nieładem to coś na, co w tym sezonie stawia mnóstwo kobiet.

Trzecim i najprawdopodobniej najważniejszym ogniwem, które na pewno rozważasz, są upięcia. Fryzury weselne, fryzury na studniówkę, fryzury do pracy i na wolny weekend. Każda z nas kocha urocze, kobiece upięcia. Otóż uczesania z krótkich włosów nie muszą być nudne! Poniżej zamieszczamy kilka inspiracji, które być może przekonają cię do obcięcia włosów.