W kwestii metod pielęgnacji włosów oddzielenie prawdy od fikcji może być trudne. Internet wciąż zalewany jest domowymi sposobami na ujarzmienie niesfornych kosmków, ale niektóre z nich mogą po prostu je zniszczyć. Przed Tobą kultowe mity powtarzane od lat. Czas przestać w nie wierzyć!

MIT 1: SUSZENIE NISZCZY WŁOSY

Fakt: częste stylizowanie włosów na ciepło może je niszczyć. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie narzędzia do stylizacji są sobie równe. Nowoczesne suszarki powstają z myślą o Twoich włosach, a potwierdzają to badania. Wybór odpowiedniej suszarki do włosów i właściwy sposób suszenia, zapewnią Twoim włosom najwyższy poziom pielęgnacji. Mokre włosy są słabsze, a im dłużej pozostają mokre, tym większe szanse na ich uszkodzenie. Jaki z tego morał? Suszarka powinna dać Ci możliwość kontrolowania temperatury, ale i mocy nawiewu.

ZOBACZ TEŻ: TEN DOMOWY SZAMPON POPRAWI KONDYCJĘ I PRZYSPIESZY WZROST TWOICH WŁOSÓW!

MIT 2: IM BARDZIEJ WYSZCZOTKOWANE WŁOSY, TYM BARDZIEJ LŚNIĄCE

Regularne szczotkowanie jest koniecznością. W ten sposób nie tylko układasz włosy, ale i stymulujesz krążenie krwi w skórze głowy, generując ich wzrost. Jednak zbyt gorliwe szczotkowanie może prowadzić do rozdwajania końcówek i łamania pasm. Szczotkowanie powinno być delikatne i odbywać się nie więcej, niż dwa razy w ciągu dnia.

MIT 3: MASKI DO WŁOSÓW DZIAŁAJĄ CUDA

Przedawkowanie maseczek jest realne i może być szkodliwe! Przeciążanie włosów większą ilością kosmetyków niż wymagają, pozbawiają ich naturalnego połysku i nadają słomkową teksturę. Zamiast tego stosuj lekkie odżywki (na delikatnie wilgotne włosy). Maski aplikuj nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

ZOBACZ TEŻ: DOMOWA MGIEŁKA NA POROST WŁOSÓW, KTÓRĄ POKOCHASZ OD PIERWSZEGO UŻYCIA!

MIT 4: MOJE WŁOSY ZNISZCZYŁA KOLORYZACJA

Jeśli nie rozjaśniasz włosów nieustannie, Twój kolor nie jest jedynym powodem ich zniszczenia. Większość salonów farbuje włosy, korzystając z najnowszych technik: bez amoniaku i z zastosowaniem wzmacniających kosmetyków. Zdecyduj się na wprowadzenie zmian w swoją rutynę pielęgnacyjną. Dwa razy w tygodniu przed umyciem włosów, stosuj kosmetyki stworzone na bazie olejów. Dzięki temu głęboko nawilżysz włosy i zapewnisz im wsparcie w obronie przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.