Od koloryzacji, po narzędzia do stylizacji i utrwalające fryzurę kosmetyki – jest wiele powodów, przez które nasze włosy stają się przesuszone i brakuje im dawnej miękkości i sprężystości. Trudno jest naprawić wszystkie szkody w krótkim czasie, ale zdaniem ekspertów sposób, w jaki myjesz włosy nie pozostaje bez znaczenia.

ZOBACZ TEŻ: TEN DODATEK DO WŁOSÓW JEST NIESAMOWICIE MODNY. TO NAJWIĘKSZY HIT 2019 ROKU?

Kiedy włosy są przesuszone, szybko pojawia się problem rozdwojonych końcówek. Aby zapobiec dalszym przykrym konsekwencjom, styliści fryzur polecają tę jedną, prosta czynność.

Przed umyciem włosów, nałóż na nie odżywcze serum. Kosmetyk ten jest zazwyczaj postrzegany jako produkt wykończeniowy, ale może dać bardzo zadowalające efekty, jeśli nałożymy go tuż przed umyciem włosów. – wyjaśnia stylista Peter Bailey. Część olejku pozostanie w strukturze włosa mimo użycia szamponu i uzupełni ubytki w jego strukturze. Dzięki temu powierzchnia włosów zostanie wygładzona – dodaje.

W przeciwieństwie do innej techniki – nakładania odżywki przed szamponem, w tym przypadku początkowe płukanie nie jest wymagane, więc włosy są mniej narażone na uszkodzenia spowodowane twardą wodą.

ZOBACZ TEŻ: JEDNA RZECZ, KTÓRA POMOŻE CI URATOWAĆ SKÓRĘ PRZED WYSUSZANIEM POD PRYSZNICEM

Spróbujecie?