Szukasz sprawdzonego remedium na twoje zniszczone włosy? Sięgnij po naturalny kosmetyk, który sprawi, że pozbędziesz się problemu na długo. Co więcej, jest supertani, a być może masz go nawet w swojej kuchni!

Ocet jabłkowy to szeroko znany specyfik, który sprawdzi się nie tylko w gospodarstwie domowym, ale również w medycynie naturalnej. Służy w walce z cholesterolem, usuwa toksyny z organizmu i zwalcza infekcje. Wiedziałaś jednak, że świetnie sprawdzi się również jako kosmetyk w dziedzinie pielęgnacji włosów?

ZOBACZ TEŻ: 5 POWODÓW PRZEZ KTÓRE TWOJE WŁOSY SĄ NIEUSTANNIE PRZETŁUSZCZONE

Rynek kosmetyczny wypełniony jest różnymi kosmetykami z octem jabłkowym w składzie. Nic dziwnego, ocet utrzymuje idealne pH skóry głowy i włosów. Ponadto zamyka łuski włosa, przez co stają się niezwykle błyszczące i utrzymują wilgoć, co oznacza, że pozbędziesz się problemu przesuszonych włosów.

Ocet jabłkowy zwalczy też łupież, swędzenie głowy i rozwijające się na skórze grzyby. Szampon z tym składnikiem zawiera oligopeptydy z chleba świętojańskiego, które intensywnie regenerują twoje kosmyki. Dodatkowo poprawia ich kondycję i je odżywia. Ponadto izoluje je od szkodliwych czynników zewnętrznych.

ZOBACZ TEŻ: JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEM SWĘDZAĆEJ GŁOWY?

W prosty sposób możesz wykonać płukankę na bazie octu jabłkowego. 1/4 szklanki octu zmieszaj z ½ litra ciepłej wody. Wypłucz tym włosy, a po 10 minutach dokładnie je spłucz wodą. Nie bój się, że intensywny zapach będzie się długo utrzymywał. W miarę suszenia włosów na pewno się ulotni.

Takich zabiegów od lat używają włosmomaniaczki. Trudno się dziwić, potrafią zdziałać cuda!

Masz zniszczone włosy? Odkryj magiczną moc octu jabłkowego
Biały Jeleń, 10.50 PLN
fot. materiały prasowe

Masz zniszczone włosy? Odkryj magiczną moc octu jabłkowego
Made Beautiful, 14.99 PLN
fot. materiały prasowe

Masz zniszczone włosy? Odkryj magiczną moc octu jabłkowego
Nordstrom, 89.99 PLN
fot. materiały prasowe