Przetłuszczające się włosy to uciążliwy problem, szczególnie w lecie. Włosy szybko tracą objętość i są trudne w stylizacji. Codzienne mycie jest czasochłonne i potrafi uprzykrzyć życie. Niestety problemu nie da się wyeliminować całkowicie, ale dzięki kilku wskazówkom można przedłużyć świeżość pasm. A jakie mogą być powody przetłuszczających się włosów?

Tłusta skóra głowy i przesuszone końce pasm to najgorsze połączenie. Zastosuj się do tych szczegółowych wskazówek pielęgnacji włosów mieszanych

Przetłuszczające się włosy – jak sobie z nimi radzić?

Przede wszystkim przetłuszczające się włosy mogą wiązać się z problemami hormonalnymi, czy uwarunkowaniami genetycznymi. Warto więc udać się do specjalisty (trychologa), który pomoże ustalić przyczynę problemu.

Jednak ten problem wcale nie musi wiązać się z poważnymi kłopotami hormonalnymi. Często jest wynikiem prostych błędów, które popełniamy na co dzień. Przeczytaj, co prawdopodobnie robisz źle i jak najszybciej to zmień.

Nakładasz zbyt dużo odżywki

Nakładanie zbyt dużej ilości produktu, obciąża włosy i sprawia, że szybciej się przetłuszczają. Następnym razem używając odżywki, nałóż ją od połowy włosów i dokładnie spłucz chłodną wodą.

5 świeżych trendów fryzujerskich na wiosnę. Pokochasz te cięcia włosów

Brudna szczotka

Przyznaj się – kiedy ostatnio myłaś szczotkę? Zgromadzony na niej brud i tłuszcz pozostaje na twoich włosach, a to z pewnością nie pomaga w utrzymaniu ich świeżości.

Nieodpowiednie produkty

Źle dobrane produkty do pielęgnacji, również mogą po części powodować nadmierne przetłuszczanie się włosów. Unikaj produktów z olejami w składzie. Postaw na lekkie formuły, które nie obciążą skóry głowy.

Przesuszasz skórę

Nadmiernie wysuszając skórę, możesz osiągnąć odwrotny efekt – wysuszona skóra, zamiast ograniczyć produkcję sebum, jeszcze ją zwiększy. Ogranicz też użycie suchego szamponu, który do tej pory ratował cię z niejednej opresji. Nadmiar produktu oblepi skórę, nie pozwalając jej oddychać.

Trzy odcienie rudości, które są teraz bardzo HOT! Będziesz chciała je wypróbować

Nie robisz peelingów

Nigdy wcześniej nie robiłaś peelingu skalpu? To wielki błąd!
Wystarczy dodać łyżkę cukru do porcji szamponu i wmasować ją w skórę. Taki peeling dogłębnie oczyści skórę z wszelkich zanieczyszczeń, pozwalając jej oddychać i szybciej się zregenerować.

kosmetyki do włosów przetłuszczających się
1

Wegański szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się

NATURA SIBERICA

29,99 zł

Kup teraz
szampon do włosów
2

Szampon balansujący

ONLY BIO

22,99 zł

Kup teraz
tonik do włosów holika holika
3

Tonik do włosów

HOLIKA HOLIKA

52,49 zł

Kup teraz