Jeśli masz problem z wypadającymi włosami, wypróbuj ten genialny i prosty sposób. Jest w stu procentach naturalny. Nie tylko zapobiegnie utracie włosów, lecz także je odżywi i wzmocni. Olej z czarnuszki jest podstawą tego domowego specyfiku.

Idealnie gładka skóra i promienny blask – peeling z granatu to cudo wśród naturalnych kosmetyków

Olej z czarnuszki na wypadające włosy

Czarnuszka to bardzo popularna roślina. Znana jest ze swoich bogatych właściwości. W oleju z czarnuszki znajdziesz całą gamę prozdrowotnych substancji. Jego podstawa to nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina A i E, biotyna, przeciwutleniacze itd. To właśnie taki miks sprawia, że olej z czarnuszki będzie mieć dobroczynny wpływ na kondycję włosów. Pomaga nie tylko w walce z wypadaniem włosów, lecz także z łupieżem!

Olej z czarnuszki: pierwsze zastosowanie

Są dwa sposoby, które przyniosą genialne efekty. Pierwszy z nich jest dla dziewczyn, które nie mają problemu z oklapniętymi włosami, ponieważ olej stosuje się na suche już włosy. Przygotuj odpowiednio włosy. Rozpocznij od masażu głowy z użyciem soku z cytryny, następnie odczekaj piętnaście minut. Zmyj sok z cytryny szamponem następnie wysusz włosy i nabierz na palce odrobinę oleju z czarnuszki. Wetrzyj go w skórę głowy, masując delikatnie. Zabieg ten powtarzaj codziennie przez pięć tygodni. Masaż dodatkowo wzmocni cebulki włosów.

Najrzadszy kolor włosów na świecie. Ma go zaledwie 1 na 100 osób

Olej z czarnuszki: drugie zastosowanie

Drugi sposób na wykorzystanie oleju z czarnuszki jest nieco bardziej skomplikowany, bo wymaga kilku składników. Przygotuj je wszystkie, aby uzyskać maksymalny efekt.

20 g oleju z czarnuszki

20 g henny w proszku

60 g octu winnego

Składniki wymieszaj ze sobą, aż uzyskasz gładką pastę, którą wetrzesz w skórę głowy. Maskę trzymaj przez godzinę i spłucz letnią wodą. Ten zabieg możesz powtarzać raz w tygodniu przez okres około jednego miesiąca. Po tym czasie powinnaś widzieć efekty. Włosy powinny stać się gęstsze i silniejsze. Zmniejszy się ich wypadanie.