Każda posiadaczka kręconych włosów z pewnością wie, jak to jest ułożyć swoje loki na wieczór, aby rano obudzić się z poplątanymi, odstającymi kosmykami. Jest kilka sposobów, które pozwolą Ci zachować przepiękny skręt nawet po dobrze przespanej nocy! Kręcone włosy będą Ci wdzięczne!

Prosty trik, dzięki któremu Twoje rzęsy będą wyglądały na dłuższe i podkręcone. Koniecznie wypróbuj!

Kręcone włosy

Posiadaczki kręconych włosów wiedzą, jak dużym wyzwaniem może być stylizacja i pielęgnacja ich. Wielostopniowe mycie, dzięki któremu możemy otrzymać przepiękne fale lub skręt może jednak pójść na nic, jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o swoje włosy po ich wyschnięciu. Co zrobić, aby zachować przepiękny skręt na jak najdłuższy czas? Istnieje kilka sprawdzonych trików, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się ułożonymi włosami aż do następnego mycia! Jeśli zaczniesz stosować tych kilka prostych zasad zrozumiesz, jak ważne jest nie tylko to, jak myjesz, ale również jak dbasz o swoje włosy na co dzień. W tym przypadku nie ma mowy o pójściu na kompromis! Sposób w jaki śpisz ma naprawdę ogromne znaczenie!

Najprostszy sposób na wydobycie pięknych loków? Plopping! Wystarczy Ci do tego jedynie ręcznik lub koszulka

Jak spać w kręconych włosach?

Jeśli planujesz myć włosy rano, najlepiej nałożyć na pasemka olejek, który zamknie w nich wilgoć i będzie idealnym sposobem na uzyskanie miękkich w dotyku lśniących loków. Używasz poduszek wykonanych z szorstkiego materiału? Natychmiast wymień je na zrobione z jedwabiu lub satyny. Śliski materiał nie ociera się tak o pasma i pozwala im na swobodne przemieszczanie się. Dzięki temu podczas ruchu Twoje włosy nie będą się kołtunić. Równie skuteczne mogą okazać się jedwabne czepki do włosów, które będziesz zakładać na noc. Przyzwyczaj się do spania w upiętych włosach! Najchętniej wybieraną fryzurą jest ananas, czyli włosy zebrane w bardzo wysoki kucyk. Jest jeszcze jedna rzecz o której warto pamiętać – końcówki. Zabezpiecz je olejkiem, aby nie rozdwajały się przez ocieranie się o ubranie w trakcie dnia. Jeśli będziesz przestrzegać tych kilku zasad, kręcone włosy będą wyglądać przepięknie. Staną się miękkie i lśniące.