Umówmy się, bad hair day zdarza się wszystkim. Nie zawsze objawia się tak samo – czasami bad hair day to po prostu niedomyte czy wykrzywione przez gumkę włosy. Mi osobiście najczęściej zdarza się opcja: umyłam wieczorem włosy, a rano wyglądają źle. Są oklapnięte i po prostu średnie. Na szczęście, na wszystko są sposoby. Na bad hair day również!

ZOBACZ TEŻ: FRYZJERZY SPODZIEWAJĄ SIĘ, ŻE TA KOLORYZACJA ZAWŁADNIE WŁOSAMI POLEK W ZIMIE ’18

Niedawno przegrzebując instagram w poszukiwaniu inspiracji wpadłam na kilka fryzur, które są bardzo proste w wykonaniu i nie wymagają doświadczenia czy specjalnych umiejętności. Każda z nas jest w stanie przygotować te fryzury w kilka minut. Jednak wiadomo, lepiej przećwiczyć w wolniejszy dzień. Tak na wszelki wypadek.

Włosy napuszają Ci się po bokach? Jeśli masz chwilę czasu, włącz lokówkę bądź prostownicę i wywiń je jeszcze mocniej, a następnie zakręć delikatnie i zwiąż razem z tyłu Możesz je też związać dużą, efektowną spinką bądź zwykłą gumką.

Masz kręcone włosy z którymi nigdy nie wiesz co począć? Spróbuj warkoczy, a najlepiej od dwóch. W okolicach środka głowy. Nie musi być super mocny czy profesjonalny. Wystarczy luźny, który będzie trzymał się jednego miejsca. Zwiąż je z tyłu i spryskaj lekko lakierem.

Grzywka zaczyna Ci przeszkadzać? Zaczesz włosy do tyłu i zwiąż je w kok, najlepiej za pomocą pojedynczych pasemek. Tutaj przydadzą się fryzjerskie gumki, które potrafią trzymać włosy w jednym miejscu. Jednak wszystko to załatwi też lakier do włosów.

ZOBACZ TEŻ: ŁATWE I SZYBKIE FRYZURY NA CO DZIEŃ DLA DŁUGICH I PIĘKNYCH WŁOSÓW. PRECZ Z NUDĄ!

Masz delikatnie przetłuszczone włosy, a suchy szampon się skończył? Spróbuj zaczesać je delikatnie do tyłu i zwiąż z tyłu w kucyk. Pamiętaj, że lepiej ukryjesz fakt nadmiaru sebum, jeśli zabierzesz tylko połowę włosów zamiast całości. Jeśli posiadasz i używasz szczoteczki tangle teezzer, spróbuj też delikatnie napuszyć włosy, by przykryły te nieświeże.

A kiedy zdarza się dzień idealnych włosów i chciałabyś zrobić z nimi coś uroczego… sięgnij po wstążki! Uniwersalna metoda na dodanie sobie +30 do bycia seksowną i słodką. Poza tym, mężczyźni kochają taki look. Nie wierzysz? Zapytaj najbliżej stojącego. 90% że odpowie twierdząco.