Mogłoby się wydawać, że pielęgnacja włosów nie jest niczym trudnym. Nic z tych rzeczy! Włosy zniszczone wymagają sporej dawki nawilżenia. A co nawilża lepiej jak nie maski do włosów? No właśnie… Ale, ale… Okazuje się, że całe życie nakładałaś je ŹLE! O co chodzi? Jaki jest prawidłowy sposób stosowania masek? Przejdźcie dalej!

ZOBACZ: LUBISZ WINO? TO NAJLEPSZY SPOSÓB NA REGENERACJĘ ZNISZCZONYCH WŁOSÓW!

nawilżające maski do włosów

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek nad sposobem nakładania masek do włosów? Z pewnością sięgasz po nią automatycznie raz w tygodniu i nakładasz na wcześniej umyte szamponem mokre włosy, racja? A okazuje się, że to nienajlepszy sposób pielęgnacji! Jak więc korzystać z masek, żeby ich skuteczność była jak najlepsza?

Tak właściwie to ja poznałam ten sposób już kilka lat temu i potwierdzam – nic nie nawilża włosów lepiej niż maska nakładana na… suche włosy! Tak, dobrze przeczytałaś. I chociaż na opakowaniach większości produktów nie znajdziesz tej informacji, potwierdzają ją specjaliści.

Sposób jest bardzo prosty. Bierzemy solidną porcję maski, rozprowadzamy ją dokładnie na suchych włosach, związujemy włosy w luźny koczek. Spędzamy tak conajmniej 15-20 minut, następnie myjemy włosy jak zwykle. Ja lubię od czasu do czasu pozostawić maskę na całą noc. Po zmyciu włosy są niezwykle miękkie, delikatne i mocno nawilżone.

ZOBACZ: SPRAWDŹ, CZY WIESZ, JAK I JAK CZĘSTO UŻYWAĆ ODŻYWKI DO WŁOSÓW

Koniecznie wypróbujcie!

Maska do włosów - całe życie robiłaś to źle! (FOTO)