Rudy za sprawą Rihanny i Zendayi stał się najgorętszym trendem w koloryzacji włosów tego lata. Jest to jednak trudny i wymagający kolor, który nie pasuje każdemu. Przeczytaj, co powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na tak drastyczną zmianę.

Ognisty rudy, karmazyn, wiśnia, czy miedź? Rudy to naprawdę trudny kolor, w którym nie każdy będzie wyglądał dobrze, dlatego najważniejsze jest, by odpowiednio dobrać jego odcień do naszego typu urody.

RUDY – TEN KOLOR POKOCHAŁY GWIAZDY!

Osoby o naturalnym rudym kolorze włosów zazwyczaj mają bardzo jasną skórę i to właśnie z takimi odcieniami rudy komponuje się najlepiej. Jeśli więc masz jasną karnację postaw na jasne rudości – truskawkowy, czy miedziany. Z kolei osoby o ciemnej karnacji, analogicznie, powinny stawiać na ciemniejsze odcienie — kasztan, mahoń czy burgund.
To właśnie na te kolory zdecydowały się Rihanna i Zendaya i — trzeba przyznać — wyglądają w nich obłędnie.
W przypadku śniadej cery jasne rudości zbyt mocno kontrastowałby z kolorem skóry, dając komiczny, nienaturalny efekt.

ZENDAYA ZMIENIŁA FRYZURĘ! NIE UWIERZYCIE, JAK TERAZ WYGLĄDA!

W wybieraniu odpowiedniego odcienia liczy się jednak nie tylko karnacja, ale także kondycja naszej cery. Rudości zmiękczają rysy twarzy, ale też podkreślają wszelkie niedoskonałości. Jeśli wiec jesteś posiadaczką cery problematycznej ze skłonnością do przebarwień, rudy nie jest dla ciebie. Pasuje on osobom o gładkiej, zdrowej skórze o równomiernym kolorycie.

Rudy jest nie tylko kolorem trudnym do dopasowania, ale także bardzo wymagającym. Łatwo się spłukuje i wybarwia, dlatego trzeba go często odświeżać w u profesjonalisty. Niestety, jest to czasochłonne i kosztowne. Ponadto musisz poświęcać mu też wielką uwagę podczas codziennej pielęgnacji – stosując specjalne szampony i odżywki, które utrwalą kolor, zadbają o jego intensywność i przedłużą jego świeżość.

OSIWIAŁA Z DNIA NA DZIEŃ. POSZŁA SPAĆ JAKO BRUNETKA, OBUDZIŁA SIĘ CAŁA SIWA

Jeśli więc brak ci konsekwencji w działaniu, czy zwyczajnie nie masz możliwości by regularnie odświeżać kolor i poświęcać czas na jego pielęgnację, a do tego twoja cera ma przebarwienia – zapomnij o rudym. To nie jest kolor dla ciebie.