Od dłuższego już czasu w Hollywood panuje jeden fryzjerski trend: długo i naturalnie. Krótkie włosy zazwyczaj traktowane są tam jako chwilowa fanaberia. I faktycznie – wiele gwiazd ma tak naprawdę włosy średniej długości, ale regularnie poddaje je zabiegom zagęszczania i przedłużania.

Włosy na czerwonym dywanie nie są sztywnymi kokami – ma być miękko, kobieco, lekko.

Makijaże również robią się lżejsze, zwłaszcza z wiekiem. Co ciekawe, najmniej kolorowych kosmetyków mają na sobie dojrzałe gwiazdy, czyli Jennifer Aniston i Angelina Jolie. Młode celebrytki eksperymentują. Z jakim rezultatem? Zobaczcie:


Selena Gomez w czerwonych ustach. Nawet taki ostry kolor nie sprawił, że wygląda wulgarnie. W czerwieni wygląda pięknie!


Vanessa Hudgens – na oczach połyskujący perłowo brązowy cień i czarna kredka. Włosy? Fryzura, którą widzieliśmy już wiele razy zyskałaby, gdyby mocno zniszczone końce skrócić o co najmniej 10 cm. Przy takiej długości można sobie na to pozwolić.


Kristin Cavallari włosów nie przedłuża i nie zagęszcza – to widać. I dobrze, bo nie każdy musi mieć burzę loków do połowy pleców. Jej jasne pasma są zadbane i błyszczące. Srebrno-czarny makijaż oka świetnie wygląda z jej orzechowymi oczami.


To udowodnione – panie idąc do fryzjera i prosząc o blond najczęściej przynoszą ze sobą zdjęcie Jennifer Aniston. Faktycznie, jej kolorysta spisuje się fantastycznie już od kilku lat.


AnnaLynne McCord od jakiegoś czasu z upodobaniem maluje oczy cieniami w kolorze miedzi. Tutaj wystarczy już tych ciepłych odcieni. Lepiej sprawdziłaby się szarość, która pięknie komponuje się z morelowym kolorem (ust i sukienki, którą wówczas aktorka miała na sobie).


Katie Holmes wolimy w jej naturalnie prostych włosach, ale makijaż możemy ocenić „na plus” – niebieska szarość cieni do powiek stanowi świetne tło dla ust umalowanych pomadką o dwa tony ciemniejszą od ich naturalnego koloru i sukienki w marynarskim stylu.


Angelina Jolie ma to szczęście, że maluje się tak, jakby szła tylko do kina, a zawsze wygląda rewelacyjnie. Tutaj wystarczył kakaowy cień do powiek, tusz, róż w jasnoróżowym kolorze i naturalna, półprzejrzysta pomadka.