Maffashion opowiedziała fanom, z jakim problemem zmaga się po porodzie. Ta dolegliwość dotyka bardzo dużo kobiet! Celebrytka na tę dolegliwość cierpiała przez kilka miesięcy po urodzeniu syna, a teraz postanowiła zdradzić, jak sobie z nią poradziła. Wypadanie włosów po porodzie to powszechny problem.

Wszyscy myślą, że to 5-miesięczne dziecko jest lalką. Jej włosy są zachwycające!

Macierzyństwo Maffashion

Maffashion osiem miesięcy temu urodziła swojego syna Bastiana. W przeciwieństwie do niektórych gwiazd, tematyka parentingowa nie zdominowała jej konta na Instagramie. Od czasu do czasu dzieli się zdjęciami swojego synka i czasem porusza tematy, które są związane z ciążą i okresem po porodzie. Teraz postanowiła odpowiedzieć na często powtarzające się pytanie o kondycję włosów. Influencerka przyznała, że faktycznie, miała z nimi problem. Jednakże wypadanie włosów po porodzie to normalne zjawisko. Gwiazda zdradziła swój patent na poprawienie ich stanu!

Superfoods dla włosów. W trendzie i w zgodzie z naturą!

Wypadanie włosów po porodzie

„Włosy zazwyczaj dopiero po urodzeniu wypadają – nie da się tego zatrzymać. Oczywiście czytałam o takich paniach, które nie zauważyły żadnego wzmożonego wypadania włosów. Szczęściary. Zazdro!” – napisała w swoich InstaStories. Swoim obserwatorkom poleciła wzmacnianie kosmyków preparatami przeznaczonymi do nakładania na skórę głowy i suplementując witaminy. Jednakże zastrzega, aby sprawdzać każdy produkt, gdyż nie wszystkie z nich można stosować podczas karmienia piersią.

„Wydaje mi się jednak, że mamy tu do czynienia z mocno indywidualną sprawą i najlepiej zgłosić się np. do trychologa. Czyli jak zawsze – lekarz, lekarz” – dodała. Podzieliła się także swoją własną historią.

„U mnie włosy zaczęły wypadać przeraźliwie obficie w trzecim-czwartym miesiącu po urodzeniu Bastka. Teraz odrastają jak szalone. Wypadanie się zatrzymało. Psikam kilka razy w tygodniu skórę głowy aptecznymi specyfikami. Łykam (w miarę systematycznie) witaminy itd. Tyle. Reszta biologia”.

Wy również zmagałyście się z takim problemem?