W trendach kolorystycznych na 2021 rok coraz częściej przejawia się temat blasku. Styliści włosów nie stawiają już tak często na spektakularne połączenia kolorystyczne, co raczej na odżywienie i  mocne nabłyszczenie pasm. Jak uzyskać efekt tafli? Z pomocą przychodzi prosty zabieg. Laminowanie włosów w domu to szybka odpowiedź na to, jak uzyskać pełne wygładzenie, skutecznie domknąć łuski i natychmiastowo poprawić wygląd matowych pasm.

Olejowanie włosów na ciepło – maksymalna regeneracja i mocne odżywienie włosów

Laminowanie włosów w domu

Laminowanie włosów to nic innego jak nałożenie na ich powierzchnię ochronnej powłoki, która zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, wysoką temperaturą urządzeń do stylizacji oraz wilgocią. Zabieg ten możemy zastosować zarówno na włosach wysoko, nisko i średnioporowatych. Najlepsze efekty są widoczne na pasmach suchych i matowych. Po laminowaniu są one błyszczące, miękkie i elastyczne. Rozchylone łuski włosa zostają wypełnione, dzięki czemu ich struktura jest przyjemnie gładka. Dzięki dostarczeniu im odpowiedniej dawki protein są łatwiejsze w codziennym układaniu, nie plączą się i łatwiej je rozczesać.

Laminowanie włosów to domowa wersja keratynowego prostowania włosów w salonie fryzjerskim. Jeśli więc chcesz uzyskać efekt lśniącej tafli – możesz zrobić to samodzielnie w zaciszu czterech ścian. Jedyne czego potrzebujesz to opakowanie żelatyny. Kupisz ją w każdym osiedlowym sklepie. Żelatyna to połączenie białka wielkocząsteczkowego i humekantu czyli nawilżacza. Tyle wystarczy, by nabłyszczyć i wygładzić pasma. Możesz także zaaplikować emolient, który domknie cały proces, zabezpieczy włosy i zbuduje dodatkową warstwę ochronną.

Laminowanie włosów w domu jak przeprowadzić zabieg

Cały proces jest bardzo łatwy. Na początku dokładnie umyj włosy szamponem oczyszczającym. Następnie wymieszaj łyżkę żelatynę z wodą w proporcji 1:3. Kiedy żelatyna się rozpuści dodaj jeszcze 2 łyżki nawilżającej maski do włosów. Tak przygotowaną mieszankę nakładaj na wilgotne włosy – pasmo po paśmie. Na koniec zabezpiecz całość czepkiem termicznym i odczekaj około 30 minut. Po tym czasie spłucz letnią wodą.

Innym sposobem jest nałożenie na umyte włosy rozpuszczonej żelatyny na około 20 minut. Po tym czasie spłukujemy mieszankę i aplikujemy maskę emolientową. Zabezpieczamy całość czepkiem i znów czekamy 20 minut. Spłukujemy całość i kończymy zabieg wsmarowaniem we włosy lekkiego olejku.