Najbardziej uniwersalna, wygodna i szybka fryzura to oczywiście kucyk. Chyba nie ma kobiety, która chociaż raz nie związałaby włosów w ten sposób. Nawet krótkie, sięgające za ucho można związać w uroczą kitkę tuż przy karku. A tym bardziej teraz, kiedy welurowe gumki znów stają się szalenie modnym dodatkiem.

Niezaprzeczalnymi mistrzyniami w tym sposobie wiązania włosów pozostają paryżanki. Mimo że wiążą włosy w najbardziej oczywisty sposób, ich upięcia wyglądają niebanalnie za każdym razem. A to za sprawą lekko nonszalanckiego sposobu jego noszenia. Ich kucyki wyglądające lekko niedbale, jakby robiły je od niechcenia to prosty, a zarazem niebywale elegancki sposób upięcia. Sprawdza się do każdej stylizacji – sukienki, oversizeowej marynarki i luźnej bluzy.

Szokująca zmiana Jennifer Lopez. Gwiazda obcięła włosy!

Oto w jaki sposób odtworzyć paryskie upięcie:

Na początek ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca. Paryżanki nigdy nie wiążą kucyka na środku głowy, tylko przesuwają punkt związania włosów nieco na tylną część. To w prosty sposób pomaga wyeksponować grzywkę, którą tak kochają francuskie dziewczyny i dać całej fryzurze trochę luzu. Dzięki temu fryzura wygląda swobodnie i pozwala zachować lekkość i minimalną objętość.

Drugim punktem jest tekstura włosów. Jeśli chcesz naśladować paryżanki, to najpierw upewnij się, że Twoje włosy nie są „przestylizowane”, tzn. odłóż na bok prostownicę i inne urządzenia. Po prostu wysusz włosy i dodaj odrobinę olejku, by były ładnie lśniące i miękkie – tyle w zupełności wystarczy.

Fryzura w paryskim stylu? Oto ona!

To sprawia, że kucyk nadaje się do każdego rodzaju włosów. Nie ma znaczenia czy masz kręcone, lekko falowane czy zupełnie proste włosy. To uniwersalna fryzura, której cały sekret polega na jej naturalności i luźnym związaniu pasm. A jeśli chodzi o kształt twarzy – kucyk w stylu paryżanek najlepiej sprawdzi się w przypadku smukłej, owalnej twarzy. Dobrym sposobem na złagodzenie rysów jest wypuszczenie kilku pasm z przodu głowy.