Jesienią zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo zniszczyło nasze włosy słońce, letnie biwakowanie, mniejsze przywiązywanie wagi do ich pielęgnacji.

Pora to nadrobić – sięgnijmy po nawilżające i regenerujące kosmetyki, a jeśli jesteśmy zmuszone, by suszyć włosy, chrońmy je przed ciepłem suszarki. Pamiętajmy też, że jesienne dni są pełne deszczowych momentów.

Włos „pije” wówczas wodę z powietrza, jak gąbka. Na szczęście możesz zredukować puszenie się włosów odpowiednimi kosmetykami do stylizacji.

&nbsp
Kosmetyki do włosów na jesień

1. OSiS+ Blow & Go
Delikatna, pięknie pachnąca mgiełka przyspieszająca suszenie włosów. W zależności od wybranego wariantu pomaga też stworzyć pełną objętości lub idealnie wygładzoną fryzurę. Są naprawdę skuteczne.

Występuje w dwóch wersjach:

OSiS+ Blow&Go THICK – nabłyszcza i odbija włosy od skóry, pomaga dodać i utrzymać ich objętość.
OSiS+ Blow&Go SMOOTH – pomaga wygładzić włosy, nabłyszcza i redukuje puszenie.

Cena: ok. 75zł

2. Schwarzkopf – BC Oil Miracle

Serię stworzono z myślą o włosach potrzebujących odżywienia, wygładzenia i połysku bez efektu puszenia.

Luksusowe kosmetyki o cudownym zapachu zawierają olejek arganowy, wysoko ceniony w kosmetyce. Szampon i odżywka pomogą w codziennej pielęgnacji włosów potrzebujących dodatkowego wsparcia. Pomagają je nawilżyć, ujarzmić i odżywić.

Uwaga! Szampon ma postać bardzo gęstego żelu – warto rozrzedzić go wcześniej z wodą, wówczas jest bardzo wydajny.

3. Lakier do włosów Infinium – poziom utrwalenia 2

Nie jest to żadna nowość, bo też lakiery do włosów nie są obecnie kosmetykami na topie. Warto jednak przypomnieć sobie o nich z końcem lata, gdy fryzurę chcemy bardziej trzymać w ryzach. Ten lakier ma słaby poziom utrwalenia. Nie sklei i nie usztywni włosów, ale pomoże zachować ich kształt i pozostawi warstwę chroniącą je przed działaniem wilgoci.

4. Artego, Styling Tools, Root Lifter (Spray podnoszący włosy od nasady)

Bardzo skutecznie odbija włosy od skóry głowy i delikatnie usztywnia łodygę włosa. Po jego zastosowaniu objętość fryzury jest większa, a efekt ten dłużej się utrzymuje.

Preparat można używać na dwa sposoby: przed i po stylizacji. Jeśli chcemy odświeżyć fryzurę – pochylamy głowę w dół, a następnie rozpylamy kosmetyk na włosach tuż u ich nasady.

Cena: 38zł