Kobiety używają go niemalże każdego dnia. Od wieków. W zasadzie nie możemy sobie wyobrazić dnia, w którym miałybyśmy przestać korzystać z szamponu. Pewna ekspertka twierdzi, że takie dni nadejdą, ponieważ według niej szampony wyrządzają więcej szkód niż pożytku.

Kontrowersyjna Eli Halliwell twierdzi, że szampon nie jest najlepszym sposobem na doprowadzenie włosów do czystości. Według niej tradycyjne szampony osłabiają włosy, usuwając z nich naturalne oleje, których potrzebują do ochrony przed szkodliwymi czynnikami. Dodatkowo twierdzi, że ich szkodliwe działanie jest jeszcze bardziej skuteczne, ponieważ podgrzewamy je narzędziami do stylizacji, takimi jak prostownice, suszarki i lokówki.

ZOBACZ TEŻ: DZIĘKI TYM NATURALNYM ZAMIENNIKOM UMYJESZ WŁOSY… BEZ SZAMPONU!

Wyjaśniając bardziej szczegółowo, dlaczego tradycyjny szampon może mieć negatywny wpływ na Twoje włosy, Eli powiedziała: Szampony opierają się na detergentach. Detergenty przyczepiają się do wszystkich rodzajów oleju. Nawet tych dobrych, które wytwarza skóra Twojej głowy. Bez nich włosy narażone są na potencjalne uszkodzenia z powodu nadmiernego stosowania chemikaliów, tarcia i nadmiernego przegrzewania. W ten sposób skóra głowy staje się bardziej narażona na podrażnienia.– tłumaczy Eli.

Gruczoły zaczynają produkować więcej oleju, co prowadzi do skrajnego przetłuszczenia się włosów, na co większość z nas reaguje myciem. To błędne koło. Czy istnieje jakieś rozwiązanie? Oczywiście, to szampony bez detergentów, które przyczepiają się do zanieczyszczeń osiadłych na włosach, a nie do naturalnych olejów.

ZOBACZ TEŻ: KOBIETY MARZĄ O TEJ FRANCUSKIEJ FRYZURZE! NIESTETY NIE WSZYSTKIE MOGĄ JĄ MIEĆ…

W odpowiedzi na potrzeby kobiet, które chcą zrezygnować z szamponów zawierających detergenty, Eli stworzyła całą gamę naturalnych szamponów. Wygląda na to, że kolejny raz potwierdza się powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazku.

Co o tym sądzicie?