Gumka do włosów to bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczką długich włosów, które mają to do siebie, że często wchodzą nam w paradę i potrzebujemy je związać albo upiąć. Niestety gumki do włosów posiadają magiczną zdolność znikania – możesz mieć ich kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, a i tak za parę dni przekonasz się o tym, że wszystkie po prostu zniknęły.

Nic dziwnego, że większość z nas chce mieć awaryjną gumkę do włosów zawsze pod ręką. A czy jest na nią lepszy “schowek” niż własna dłoń, a konkretnie – nadgarstek? Tak umiejscowionej gumki praktycznie nie czuć (można całkowicie zapomnieć, że ją tam założyłyśmy), ale w razie nagłej potrzeby okazuje się, że jest na swoim miejscu i może uratować naszą fryzurę. Jednak po przeczytaniu poniższej historii już nigdy nie będziemy nosić naszych awaryjnych gumek do włosów w tym miejscu – i tobie radzimy to samo.

Nareszcie! Koniec z pękającymi gumkami! Zobacz, jak wybrać tę najlepszą!

47-letnia Lisa nosiła gumkę do włosów na nadgarstku odkąd tylko pamięta. Chciała mieć ją zawsze pod ręką, w razie gdyby musiała związać włosy. Lisa szacuje, że nosiła gumkę na nadgarstku codziennie aż przez 30 (!) lat. Niestety ten, wydawać by się mogło, zupełnie niewinny zwyczaj przysporzył jej niemałych problemów zdrowotnych. Lisa cierpi na zespół cieśni kanału nadgarstka. Jest to stan chorobowy, który powstaje w wyniku długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego biegnącego w kanale nadgarstka. W związku z tym cierpi na nieustanny ból.

Początkowo Lisa nawet nie podejrzewała, że powodem jej narastających problemów ze zdrowiem może być zwykła gumka do włosów. Sądziła, że ból w nadgarstku jest spowodowany zapaleniem stawów, dopóki jednego dnia podczas zakupów ekspedientka zwróciła uwagę na gumkę owiniętą wokół jej dłoni. Kobieta poradziła Lisie, aby natychmiast przestała ją nosić. Wyjaśniła też, że neurolog powiedział jej, że noszenie gumki do włosów na nadgarstku może powodować problemy. U Lisy ten z pozoru niegroźny i powszechny zwyczaj wywołał problemy z krążeniem, stan zapalny i uszkodzenie głównego nerwu w lewej dłoni – do tego stopnia, że albo odczuwa ostry ból, albo jej nadgarstek drętwieje. Teraz 47-latka musi odzwyczaić się od noszenia gumki do włosów wokół dłoni, co po 30 latach wcale nie jest takie łatwe. Przestrzega też inne kobiety przed tym zgubnym zwyczajem.

Gumka, która wyprzedała się w zaledwie 29 minut! Fryzurę wylansowała ta blogerka

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie powinnam jej nosić, ale kiedy zaczynam np. sprzątać mieszkanie i znajduję elastyczną gumkę, odruchowo zakładam ją wokół nadgarstka. Dopiero po paru chwilach myślę sobie: Co ja robię? Zaczęłam stosować klamry do włosów, żeby nie zakładać gumki do włosów. Bez względu na to, czy już teraz odczuwacie z tego powodu ból, czy nie, nie róbcie tego! Zaoszczędzicie sobie bólu w przyszłości.

Jak sprawdzić, czy noszenie gumki do włosów wokół nadgarstka nie powoduje u ciebie problemów ze zdrowiem? Zwróć uwagę na te symptomy:

  • ból w palcach, w dłoni lub w całej ręce
  • drętwienie dłoni
  • uczucie mrowienia w dłoni
  • osłabiony kciuk 
  • problemy z chwytaniem

Spodziewałabyś się, że zwykła gumka do włosów może przysporzyć takie poważne problemy ze zdrowiem?