Dobrze zrobiona koloryzacja włosów to długie godziny ciężkiej pracy zdolnego fryzjera, które przekładają się jednak na naprawdę świetny efekt i wysoki stopień zadowolenia klientki bądź klienta. Tym razem mamy propozycję dla wszystkich miłośniczek kofeiny – koloryzacja “Iced Mocha” daje efekt idealnie wymieszanej, mrożonej kawy. Chcesz zobaczyć jak wygląda i jak się ją robi? Zapraszamy do przeczytania naszego materiału!

ZOBACZ TEŻ: TA FRYZURA BIJE REKORDY POPULARNOŚCI. WIEMY, JAK ZROBIĆ JĄ W KILKA MINUT!

Autorką koloryzacji jest kolorystka z Orlando, Gerylin Ghaisarzadeh, która pracowała intensywnie kilka lat, by uzyskać pożądany efekt końcowy na włosach. W wywiadzie dla portalu Allure przyznała, że ostatecznie kolor był wynikiem kolejnej próby przekształcenia włosów klientki po notorycznym nadużywaniu twardej wody. Właśnie dlatego proces rozpoczęła od leczenia struktury włosa, który miał na celu ściągnięcie z nich nadmiaru minerału. Kolejnym krokiem była kuracja witaminą B3 w celu wzmocnienia struktury i przygotowania jej do zmiany koloru.

Po wzmocnieniu i przygotowaniu włosów, fryzjerka dała im dokładnie tydzień na odpoczynek i regenerację. Po tym czasie zaprosiła klientkę ponownie na fotel i rozpoczęła proces koloryzacji od balayage i pasemek. W tym celu użyła aż 4 rozjaśniających kolorów, które wspólnie stworzyły naturalną kaskadę, która płynnie przenikała się wzajemnie. Następnie wdrożyła technikę foilayage, aby ukryć wszelkie pozostałości po twardej wodzie oraz siwe włosy.

Ostatnim krokiem była ponowna koloryzacja w lżejszymi końcami i dokładniejszym łączeniem kolorów. Po 20 minutach włosy zostały wysuszone i oto efekt! Jak zapewnia fryzjerka, utrzymuje się nawet do 8-10 miesięcy.

ZOBACZ TEŻ: 7 zmysłowych fryzur z apaszką w roli głównej

Jak Wam się podoba?