Chociaż o niektórych trendach z poprzednich dekad większość z nas wolałaby nie pamiętać, Tiktok regularnie odświeża wspomnienia i przywołuje klimat lat 2000. Szczególną popularnością cieszą się dawne upięcia i stylizacje włosów. A wśród nich jest oczywiście kultowy, zakręcony koczek o nazwie Funnel Cake. Noszą go topowe influencerki i modelki – a wśród nich Gigi Hadid i Devon Lee Carlson.

Fryzura z lat 00. Jak odtworzyć kultowy Funnel Cake?

Na TikToku pojawiło się już sporo filmików, na których użytkowniczki pokazują jak krok po kroku wykonać to upięcie. Jeden z najpopularniejszych tutoriali jest autorstwa Nikity Joy. Dziewczyna wyjaśnia w nim, że wszystko czego potrzeba, aby odtworzyć kultowe upięcie włosów z lat 2000. to spora ilość lakieru, olejek wygładzający, dwie gumki oraz mnóstwo wsuwek.

Aby odtworzyć fryzurę Funnel Cake zacznij od zebrania włosów w dosyć ciasny kucyk, który będzie bazą dla całego upięcia. Następnie rozdziel włosy na trzy sekcje i podziel je na kolejne części. Każdą wydzieloną partię włosów spryskaj lakierem, skręć pasemka i przypomnij je do nasady wokół ich podstawy (kucyka). Powtarzaj czynność na każdym wydzielonym paśmie.

Katie Holmes przywraca modę Y2K. Internauci proszą by trend ten został w przeszłości

Jeśli czujesz, że upięcie Funnel Cake jest zbyt mocno osadzone w estetyce Y2K, możesz wprowadzić kilka poprawek. Jedną z opcji jest wypróbowanie bardziej eleganckiego wyglądu z przedziałkiem pośrodku lub wypuszczenie kilku luźnych pasm z przodu głowy. W ten sposób złagodzisz wygląd i nadasz mu bardziej współczesny charakter.

@neoitgirl Reply to @sisiracal #hair #tutorial #grwm #neoitgirl ♬ Lavender Haze - Taylor Swift